ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei: sterownik dla elastycznych ekranów OLED

Test wytrzymałości Huawei Mate X2 może zaskoczyć wiele osób

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Składane smartfony wciąż przez wiele osób uważane są za niezbyt dojrzałe. Za urządzenia, które wymagają jeszcze dopracowania. Niemniej druga ich generacja pokazuje, że firmy odrobiły pracę domową i jest po prostu zdecydowanie lepiej. Oczywiście wciąż największa obawa pada w kierunku wytrzymałości. Jednak czy faktycznie jest tak źle? Test wytrzymałości przeszedł właśnie Huawei Mate X2, którego mieliśmy przyjemność sprawdzić dla Was. Poznajmy wyniki.

Huawei Mate X2 przeszedł test wytrzymałości

Huawei Mate X2 uważany jest aktualnie za jednego z najlepszych składanych smartfonów, jeśli chodzi o samą konstrukcję. Sprzęt jest płaski, oferuje tradycyjny wyświetlacz na froncie i najzwyczajniej w świecie wygodnie się z niego korzysta, bo jest przemyślany. Test wytrzymałości Mate X2 pokazuje również, że jest to twardy zawodnik. Smartfon przetrwał poszczególne sprawdziany Zacka z kanału JerryRigEverything. Naturalnie nadal wrażliwy jest miękki, elastyczny ekran, który rysuje się szybciej niż tradycyjne, szklane powierzchnie. Do tego wysokie temperatury zostawiają wyraźnie, nieodwracalne ślady. Mimo wszystko to, co najważniejsze w składanych smartfonach, czyli zawias, spisał się na medal. Mate X2 praktycznie w ogóle się nie odkształca podczas mocnego wyginania i zachowuje swoją sztywność, co nie było tak oczywiste na samym początku. Poniżej możecie obejrzeć wcześniejsze testy wytrzymałości składanych smartfonów z elastycznymi ekranami od Zacka:

Zobacz też: Xiaomi i Samsung zaczynają współpracę nad wspólnym procesorem.

Oczywiście producenci wciąż zapowiadają zmiany w kontekście ochrony elastycznego ekranu. Pojawiają się kolejne generacje tworzyw sztucznych zmieszanych ze szkłem, które mają nie rysować się od paznokcia. Niemniej w tej materii w sprzedaży jeszcze nie pojawiło się idealne rozwiązanie.

Źródło: YouTube (JerryRigEverything)

Sprawdź najnowsze wpisy