ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
realme Watch 2

realme Watch 2 oficjalnie zaprezentowany – jest dobrze i tanio i dużo

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

realme Watch 2 został oficjalnie zaprezentowany, ale jeszcze nie w naszym kraju. Może się więc okazać, że cena sprzętu w Polsce będzie finalnie wyższa, niż na innych rynkach, ale na takie informacja przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jeżeli jednak realme uda się utrzymać ten sam poziom, co w Malezji, to będziemy mieli naprawdę interesujący sprzęt na rynku.

realme Watch 2 oficjalnie

realme Watch 2

Pierwsza generacja inteligentnego zegarka kosztuje w Polsce teraz około 150 złotych, ale można też znaleźć ceny na poziomie o 100 złotych lub nawet wyższym. A jak wyceniono kolejną generację urządzenia? Bardzo przyjemnie, bo w przeliczeniu smartwatch kupimy w Malezji za około 210 złotych. Można więc założyć, że w Polsce powinien on kosztować mniej, niż 300 złotych. No dobrze, ale co otrzymujemy za taką cenę? Okazuje się, że całkiem sporo dobrego, bo nowa generacja to większy akumulator (315 mAh), który może pozwolić na około 12 dni pracy na jednym ładowaniu. To spore ulepszenie, ponieważ realme Watch miał akumulator niewielkich rozmiarów (160 mAh), więc brawa dla realme. Szczególnie, że model wielkościowo pozostał taki sam, a przynajmniej w dużej mierze. Jest odrobinę cięższy (waga 38 gramów) i grubszy, ale nieznacznie.

Dalej mamy tutaj wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 1,4 cala (rozdzielczość 320×320 pikseli) i bardzo zbliżony wygląd do poprzednika. Tutaj realme Watch 2 specjalnie się nie wyróżnia, ale zmiany widać w tym, co sprzęt ma mieć do zaoferowania. Trybów sportowych ma być aż 90 (poprzednia wersja miała ich 14), a do tego dochodzą m.in. alerty o podwyższonym tętnie. Oczywiście występuje jego całodobowy monitoring. Można także mierzyć jakość snu i nie zabrakło SpO2. Na pokładzie pojawi się także ponad 100 tarcz, które użytkownicy będą mogli zmieniać dowolnie.

Zobacz też: Co nowego na CDA Premium w maju?

Zegarek jest także wodoodporny (norma IP68), ale na basen czy do jeziora lepiej go nie zabierać. Paski są oczywiście wymienne (22 mm), a urządzenie łączy się z wykorzystaniem Bluetooth 5.0. Teraz tylko czekać na premierę w Polsce.

Źródło: realme

Sprawdź najnowsze wpisy