Na początek maja została zaplanowana przerwa serwisowa InPostu. To istotna informacja dla osób, które chciały nadać przesyłki lub odebrać zakupy zrobione w internecie z paczkomatu. Sprawdźcie, co dokładnie się zmieni w czasie trwania prac i kiedy zostaną one zakończone.

Majówkowa przerwa serwisowa InPostu – szczegóły

przerwa serwisowa InPostu

InPost rozpocznie prace serwisowe jutro (1 maja) o godzinie 8:00. Potrwają one do 2 maja do godziny 2:00. Aplikacja firmy będzie działać w trybie offline. Nie odbierzemy więc przesyłek z paczkomatów za jej pomocą, ale nie zostaniemy też automatycznie wylogowani. Nadal będziemy mieli dostęp do otrzymanych wcześniej kodów odbioru i kodów QR.

Oto najważniejsze informacje związane z zaplanowanymi pracami serwisowymi:

  • Tworzenie, opłacanie i umieszczanie przesyłek w paczkomatach nie będzie możliwe.
  • InPost automatycznie przedłuży o czas trwania prac serwisowych terminy odbiorów przesyłek z paczkomatów, kody zwrotu oraz ważność etykiet.
  • Odbieranie paczek z paczkomatów będzie możliwe, ale tylko za pomocą kodów odbioru i kodów QR.

Czytaj także: UE zatwierdza przepisy dotyczące szybkiego usuwania treści terrorystycznych z Internetu

Zespół InPost przeprosił za utrudnienia i podziękował za wyrozumiałość. Jeśli macie jakieś przesyłki w paczkomatach, najlepiej odbierzcie je jeszcze dzisiaj lub spiszcie kod odbioru/zróbcie zrzut ekranu z aplikacji. Wtedy będziecie mogli odebrać paczki jutro, nawet jeśli przez pomyłkę zostaniecie wylogowani z aplikacji, choć nie powinno to się stać.

źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.