AMD właśnie podniosło prognozę swoich rocznych przychodów. Firma stawia na to, że jej chipy będą wykorzystywane w centrach danych i komputerach osobistych konsumentów o wiele chętniej, niż początkowo zakładano. Dodatkowo szefowa firmy Lisa Su jest pewna bezpieczeństwa łańcucha dostaw. W ten sposób producent jest pewny, że zarobi o wiele więcej, niż początkowo zakładał.

AMD zarobi jeszcze więcej

AMD zarobi jeszcze więcej

Zgodnie z raportem Reutersa, akcje AMD wzrosły ostatnio o około 4 procent w rozszerzonym obrocie, po tym jak firma odnotowała lepsze od oczekiwanych wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Ponadto, dyrektor generalny AMD Lisa Su ma dobrą widoczność. Otóż twierdzi, że firma jest pewna, że uda jej się wyprodukować więcej układów, niż zakładano dzięki zaciśnięciu współpracy z partnerami. Su dodała:

Cały łańcuch dostaw półprzewodników jest bardzo, bardzo napięty. Współpracujemy bardzo blisko z naszymi partnerami. Zauważyliśmy poprawę, dzięki której możemy patrzeć na przyszłość z większym optymizmem.

Zobacz też: Płatne subskrypcje podcastów w Spotify. Platforma wprowadza nowość

Szefowa AMD dodała również:

Czujemy się bardzo dobrze z naszymi postępami, szczególnie w notebookach. Widzimy przyszłość w ultracienkich segmentach premium, w grach oraz w sektorze komercyjnym.

Marka spodziewa się, że jej biznes komputerowy i graficzny, który obejmuje również karty graficzne i centralnego przetwarzania dla komputerów osobistych wzrośnie o 46 procent do 2,10 miliardów dolarów, podczas gdy jej biznes korporacyjny, który celuje w chipy dla centrów danych, również zanotuje skok w sprzedaży, osiągając 1,35 miliardów dolarów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.