Glu Mobile to dobrze znany wydawca gier na komórki dla wszystkich tych, którzy korzystali z nich przed erą smartfonów. Działo się to w czasach kiedy nie było sklepów z aplikacjami, a zamiast tego wiele czasopism miało ostatnie strony poświęcone na reklamy gier z kodem SMS umożliwiającym ich zakup. Wiele gier od Glu Mobile miało dość mieszaną reputację. Teraz natomiast ta mocno już zapomniana przez graczy firma trafiła pod skrzydła Electronic Arts.

EA przejęło Glu Mobile

EA przejęło Glu Mobile

Co ciekawe, kwotę przejęcia trudno nazwać symboliczną. Mowa tu bowiem o cenie 2,1 miliarda dolarów. Co ciekawe jest to o 36% wyższa suma, niż kapitalizacja rynkowa Glu Mobile. Oznacza to, że 100% akcji firmy byłoby warte około 2/3 zapłaconej sumy. Nie jest to jednak aż tak dziwne, jeśli przyjrzymy się sprawie bliżej. W przeciwieństwie do wielu innych firm rok 2020 Glu Mobile zakończyło wzrostem przychodów. W czwartym kwartale wyniosły one 141 mln dolarów, co oznacza wzrost o 32% rok do roku. Natomiast całoroczny dochód 20,4 mln dolarów, co przekłada się na wzrost o 129%. Zamówienia na gry powiązane z marką wzrosły, a wśród klientów znalazły się takie firmy jak Disney. Wszystko dlatego, że z powodu pandemii wiele osób podczas lockdownów spędzało dużo czasu na grze.

Zobacz też: Mi Band 6 oficjalnie debiutuje w Polsce – w wybranych sklepach o 40 zł taniej

Electronic Arts – które ma zęby zatopione w swoich znanych franczyzach, takich jak The Sims, Plants vs. Zombies, symulatorach ligi sportowej i serii Star Wars — twierdzi, że chce osiągnąć większą skalę poprzez przejęcie 500 deweloperów Glu i ich własności intelektualnej.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.