ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Moto g50 w Polsce

Motorola moto g50 oficjalnie w sprzedaży w Polsce – to bardzo tani smartfon z 5G

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Motorola poinformowała, że jej smartfon moto g50 jest już dostępny w Polsce. Jak na urządzenie obsługujące 5G, telefon ma bardzo niewygórowaną cenę. Poza wspomnianą łącznością oraz wysoką częstotliwością odświeżania ekranu moto g50 to urządzenie z dosyć podstawową specyfikacją.

Motorola moto g50 już w Polsce – cena, dostępność

Motorola moto g50 jest dostępna u operatorów T-Mobile, Orange oraz Plus, a także na stronie motorola.com. Cena urządzenia to 899 zł. Przyszli użytkownicy smartfona mogą wybierać między dwoma kolorami: Steel Grey i Aqua Green.

Przypomnijmy najważniejsze elementy specyfikacji moto g50. Smartfon posiada 6,5″ ekran o rozdzielczości HD+. To wyświetlacz IPS z odświeżaniem 90 Hz. Za wydajność odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 480 wspomagany przez 4 GB RAM-u. Moto g50 to telefon wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh. Urządzenie obsługuje ładowanie 10 W. Tylny aparat składa się z trzech obiektywów (główny 48 MP i f/1.7, makro 5 MP i f/2.4 oraz czujnik głębi 2 MP i f/2.4), przedni natomiast ma 13 MP (f/2.2). Nie zabrakło też m.in. NFC, wejścia słuchawkowego, hybrydowej obsługi dwóch kart SIM. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 11.

Czytaj także: Xiaomi Mi 11 Lite, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Ultra i Mi 11i w Polsce – ceny i dostępność

Jeśli chodzi o nakładkę (a raczej jej brak), nie ma żadnego zaskoczenia. Motorola od lat dostarcza w swoich urządzeniach niemal czysty system Android, który nie irytuje spowalniającą nakładką systemową czy zduplikowanymi aplikacjami – tak marka przypomniała swoje podejście do oprogramowania w smartfonach.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy