Zdecydowanie najpopularniejszym polskim studiem tworzącym gry jest CD Projekt RED. Na rynku są jednak też mniejsi gracze z ogromnym potencjałem, tacy jak 11 bit Studios. Polacy właśnie udostępnili swoje wyniki finansowe za 2020 rok i trzeba przyznać, że robią one wrażenie. Studio radzi sobie coraz lepiej, więc nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się z ich sukcesów.

Wyniki finansowe 11 bit Studios za 2020 rok

11 bit Studios ma na swoim koncie m.in. wysoko ocenianego Frostpunka i This War of Mine. Obie gry zostały świetnie przyjęte przez graczy, czemu zresztą trudno się dziwić, bo są po prostu bardzo dobre. Dziś 11 bit Studios poinformowało, że w 2020 roku studio wygenerowało 87,1 milionów złotych przychodu ze sprzedaży, co przekłada się na o 22,3% lepszy wynik niż rok temu. Co więcej, firma pobiła swój rekord z 2018 roku o 6,1%.

Zobacz także: Płatne subskrypcje podcastów w Spotify. Platforma wprowadza nowość

Zysk operacyjny 11 bit Studios w 2020 roku sięgnął 40,79 milionów złotych. To wynik lepszy o 57,6% niż w poprzednim roku. Zysk netto wyniósł z kolei 37,36 milionów złotych, co jest równoznaczne ze wzrostem na poziomie 57,5%. Producent ponadto poinformował, że od kwietnia 2018 roku Frostpunk przyniósł ponad 130 milionów złotych, a This War Of Mine wypracowało sprzedaż na kwotę ponad 110 milionów złotych. Z kolei Moonlighter, czyli tytuł, którego 11 bit Studios jest jedynie wydawcą, wygenerował 44 miliony złotych przychodu. A wy ogrywaliście już jakieś gry tego studia? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: 11 bit Studios

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.