ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyższa cena Spotify Premium

Płatne subskrypcje podcastów w Spotify. Platforma wprowadza nowość

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Spotify to zdecydowanie najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Warto jednak pamiętać, że działalność platformy na muzyce się nie kończy. Od dłuższego czasu gigant inwestuje bowiem coraz więcej w podcasty, z którymi najwyraźniej wiąże ogromne nadzieje. A skoro o podcastach mowa, to właśnie dowiedzieliśmy się, że Spotify zamierza uruchomić płatne subskrypcje podcastów. To świetna wiadomość dla twórców, choć niekoniecznie dla słuchaczy.

Płatne subskrypcje podcastów w Spotify

Subskrypcje podcastów spotify

Rynek podcastów stale rośnie – tego typu rozrywka staje się coraz popularniejsza. Spotify doskonale o tym wie, dlatego ciągle ulepsza swoją aplikację w ich kierunku. Platforma wkrótce pozwoli niektórym twórcom podcastów na pobieranie cyklicznych opłat od słuchaczy. Co więcej, firma dodała, że przez pierwsze dwa lata podcasterzy nie będą musieli płacić jej ani grosza – wszystkie zarobione pieniądze będą mogli zachować dla siebie. Dopiero po dwóch latach Spotify zacznie pobierać 5-procentową opłatę.

Zobacz także: Xiaomi i Samsung podejmują współpracę – celem jest wspólny procesor

Twórcy będą mogli wybrać jeden z trzech progów cenowych: $2,99, $4,99 i $7,99. Przy okazji ogłaszania nowej funkcji, Spotify pochwaliło się, że ma już 158 milionów subskrybentów abonamentu Premium. Jeśli chodzi o całkowitą liczbę aktywnych użytkowników w miesiącu, to należy wspomnieć o 356 milionach. Gigant przewiduje, że już wkrótce przebije barierę 162 milionów płacących użytkowników. Nie da się ukryć, że taka prognoza brzmi całkiem sensownie i wszystko wskazuje na to, że Spotify uda się ją zrealizować. A wy korzystacie z tej aplikacji, czy wolicie konkurencję? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy