Czego by nie mówić o LG, to w kontekście smartfonów było ono bardzo innowacyjne. Dlatego też w rękach firmy jest bardzo dużo patentów, które z powodu jej odejścia z branży najzwyczajniej w świecie się marnują. Nic więc dziwnego, że Samsung Electronics i kilka innych podmiotów dąży do kupna i wykorzystania rozwiązań firmy. Sporym zainteresowaniem cieszą się głównie te związane z technologią 5G. Warto podkreślić, że to właśnie sieć najnowszej generacji jest obecnie głównym motorem napędowym rynku, więc każde dodatkowe rozwiązanie, które da przewagę nad konkurencją, jest na wagę złota.

Samsung chce kupić patenty LG na 5G

Samsung chce kupić patenty LG na 5G

Według raportu KoreaTimes, źródło bliskie sprawie stwierdziło:

Wiele firm NPE zwróciło się do LG Electronics w sprawie możliwego nabycia patentów 5G na urządzenia mobilne.

Warto tu podkreślić, że w przeciwieństwie do produktów LG, patenty mobilne firmy są nadal uważane za konkurencyjne. Spowodowało to, że wiele przedsiębiorstw stara się o nie, a największym z nich jest Samsung. Przy okazji warto także wyjaśnić czym jest zawarty w cytacie skrót NPE. Otóż są to firmy, które posiadają patent lub prawa patentowe. Firmy te nie produkują lub wytwarzają takie opatentowane technologie, ale raczej generują zyski poprzez licencjonowanie ich innym firmom. Część z nich stosuje praktyki godne trolli patentowych.

Zobacz też: Wyjątkowy router Wi-Fi od Huaweia – całością zarządza HarmonyOS

Według źródła LG posiada obecnie patenty w technologii LTE i 5G, które są warte około 901 milionów dolarów. W sumie były producent smartfonów posiada około 24 tysiące istotnych patentów LTE i 5G, co stanowi trzeci co do wielkości skarbnicę patentów w standardzie 5G. Jak widać, jest to bardzo łakomy kąsek. To jednak nie koniec. Firma zajmowała również 1. miejsce pod względem globalnych patentów w standardzie 4G przez cztery kolejne lata od 2012 do 2016 roku. Pamiętajmy, że aby doszło do transakcji zainteresowane muszą być obie strony. LG natomiast wydało następujący komunikat:

Jesteśmy w trakcie przeglądu wykorzystania naszych patentów sieciowych w innych sektorach, takich jak IoT czy self-driving.

Możliwe więc, że rozwiązania te znajdą zastosowanie w innych produktach firmy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.