ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix

Odtwórz losowo na Netflix – nowa funkcja właśnie debiutuje w Polsce

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Odtwórz losowo na Netflix to funkcja, która była testowana już od dawna, ale dopiero teraz platforma zdecydowała się na jej wdrożenie. I tak, ma ona zadebiutować w Polsce jeszcze dziś. Jeżeli u Was jeszcze jej nie ma, to powinna niedługo się pojawić. Jak sama nazwa wskazuje, będzie pozwalała na odtwarzanie losowe treści, które dostępne są na platformie.

Odtwórz losowo na Netflix – nowa funkcja

Odtworz losowo Netflix

Już od dawna mówiło się o tym, że podobnego rodzaju funkcja zadebiutuje na platformie VOD. I tak też się właśnie stało. Odtwórz losowo na Netflix pozwoli na „losowy” dobór treści, jeżeli nie będziemy wiedzieć, co obejrzeć. Nie jest to jednak zupełnie losowy dobór i wybieranie z filmów oraz seriali. Algorytm ma bowiem dobierać treści dla nas na podstawie wcześniej obejrzanych i ocenionych tytułów. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że wylosowana w ten sposób rzecz przypadnie nam do gustu. Oczywiście, jeżeli tak nie będzie, dostanie się możliwość wyboru kolejnej produkcji. Wtedy naszym oczom pokaże się przycisk „Odtwórz coś innego”. I tutaj mogą pojawić się produkcje, których wcześniej nie dokończyliśmy lub też takie, które zapisaliśmy sobie na liście, a do tej pory nie obejrzeliśmy.

Dostęp do Odtwórz losowo na Netflix dostępny będzie z kilku miejsc, a pierwsze napotkamy już na etapie logowania. Pod profilem pojawi się przycisk, więc nawet nie trzeba do końca wchodzić na platformę i szukać czegoś do obejrzenia. Dostęp będzie także z poziomu menu, znajdującego się w przeglądarce po lewej stronie lub w jednym z rzędów z filmowymi kafelkami. Trudno będzie to przeoczyć.

Odtworz losowo Netflix

Zobacz też: Nowe zwiastuny od Netflix – co czeka nas w tym roku?

Wybór filmu czy serialu to czasem bardzo trudne zadanie, które może zająć znacznie więcej czasu, niż byśmy tego chcieli. Netflix ma ogromną bazę produkcji i tak funkcja losowania może być użyteczna. Spróbujecie?

Źródło: Netflix – informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy