Spółka Alphabet, która jest właścicielem Google, to jedna z największych marek świata. Jak każda publiczna firma, Alphabet jest zmuszony do regularnego przedstawiania swoich wyników finansowych inwestorom. Pierwszy kwartał 2021 roku już za nami, więc nic dziwnego, że gigant właśnie udostępnił interesujące nas wszystkich dane. To był naprawdę dobry okres dla właściciela Google – w grę wchodzą naprawdę ogromne pieniądze.

Wyniki finansowe Alphabetu za 1 kwartał 2021 roku

Wyniki finansowe alphabet 1 kwartał 2021

Na samym początku zacznijmy od tego, że zysk Alphabetu na akcję w 1 kwartale 2021 roku wyniósł aż 22,3 dolarów wobec przewidywanych przez analityków 15,9 dolarów. Tak duża różnica doprowadziła do wzrostu cen akcji firmy w handlu pozasesyjnym o ponad 5%. Przechodząc jednak do konkretów: w 1 kwartale 2021 roku Alphabet wypracował 56,9 miliardów dolarów zysku, co przekłada się na 23-procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu rok temu.

Zobacz także: To nie upór Jobsa, a ułomność iOS odpowiadała za brak Adobe Flash na iPhone

„Na czysto” spółka zarobiła aż 17,93 miliardów dolarów, czyli rekordową sumę. Rok temu dochód netto Alphabetu wyniósł „tylko” 6,84 miliarda, więc wzrost jest widoczny gołym okiem i co więcej – robi ogromne wrażenie. Firma wypracowała najwięcej na reklamach w wyszukiwarce Google (31,9 mld) i serwisie YouTube (6,005 mld). Przychody z Google Cloud (w tym pakietu Workspace) urosły z 2,77 miliarda do 4,05 miliarda, choć chmura wciąż przynosi straty. Co by nie mówić – Google nie mogło sobie wymarzyć lepszego kwartału.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.