android windows phone mobile transfer

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Nie od dziś wiadomo, że głównym wyborem nowego smartfonu jest przywiązanie do wielu rzeczy: marki, serii, operatora, a także, a może i przede wszystkim platformy. Głównym powodem tego jest problem z całkowitą zmianą obsługi, a także utratą danych z poprzedniego urządzenia mobilnego.

 

W takich celach tworzone są aplikacje przez wielu producentów, które mają ułatwić zmianę platformy. Ostatnio został opracowany atak na Androida za sprawą Apple, które wydało tego typu program, a teraz przyszła pora na Microsoft. Gigant z Redmond po raz pierwszy od bardzo dawna postanowił zachęcić klientów do Windows (Phone) zamiast oddawać to, co w nim najlepsze na inne platformy – Skype, Office, Cortana. Tym razem Microsoft pokazuje jak w bardzo prosty sposób, za pomocą kilku kliknięć, można przenieść zdjęcia, wiadomości, filmy, muzykę czy też kontakty z jednego smartfonu z Androidem na drugi z Windows (Phone). Cały proces przeprowadzany jest poprzez sieć WiFi, gdyż wykorzystanie modułu Bluetooth znacząco wydłużyłoby czas trwania kopiowania danych. Więcej informacji oraz linki do pobrania aplikacji na obie platformy znajdziecie na stronie Microsoftu: Klik!

 

Jednak czy taka inicjatywa jest w stanie coś zmienić? Osoby, które chciałyby spróbować czegoś nowego i tak liczą się z tym, że chociażby SMSy zostaną usunięte, a całą resztę można w tradycyjny sposób przenieść. Niemniej jednak czy kiedykolwiek korzystaliście z takich aplikacji?

 

 
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.