Ponieważ internet stał się koniecznością, wzrosło zapotrzebowanie na zaawansowany technologicznie sprzęt do użytku domowego, który ma zapewnić lepszą łączność. Z tego też powodu chiński gigant technologiczny Huawei ogłosił, że rozpoczął przyjmowanie rezerwacji na swój najnowszy router — Huawei Router H6. Ten na razie będzie dostępny jedynie w Chinach. Tym, co go czyni tak wyjątkowym, jest jednak system operacyjny, pod którego kontrolą działa — mowa jest bowiem o HarmonyOS.

Router Huawei z HarmonyOS

Router Huawei z HarmonyOS

Dzięki zastosowanemu systemowi urządzenie obsługuje szybką sieć Hauwei HongMeng Mesh+ w trybie plug-and-play. Tym samym producent sprzedaje go jako router Wi-Fi6+. W skład pakietu Huawei Router H6 wchodzą trzy rzeczy: główny router, subrouter w wersji Standard oraz subrouter w wersji Pro. Firma twierdzi, że główny router obsługuje do sześciu sub-routerów. Router obsługuje parowanie jednym kluczem HiLink i może być połączony z aplikacją Huawei Smart Life App do zdalnego zarządzania siecią. Obsługuje również ograniczenie prędkości QoS dla urządzeń. Dodatkowo pakiet Huawei HomeSecTM zapewnia ochronę Wi-Fi anti-brute force cracking, anti-scratching network oraz anti-camera hijacking.

Zobacz też: Milion Xiaomi Mi Band 6 już na rynku – to sukces, choć nie taki, jak poprzedników

Wewnętrznie, urządzenie jest zasilane przez układ Lingxiao. Jest to czterordzeniowy procesor z CPU taktowany zegarem 1,4 GHz. Wspiera go 256 MB RAM, zaś na system i ustawienia przeznaczono 256 MB pamięci masowej. Główny router posiada sześć portów Gigabit Ethernet, jeden port Gigabit WAN oraz jeden port Gigabit IPTV. Sub-router H6 jest napędzany przez dwurdzeniowy procesor Lingziao 1,2 GHz wraz z 128M B RAM i 128 MB ROM. Jak wspomniano powyżej, dzieli się na wersję Standard oraz wersję Pro, obsługującą pasmo 2.4 GHz z prędkością do 574 Mbps oraz pasmo 5G Hz z prędkością do 2402 Mbps. Wyposażony jest w dwie anteny dookólne oraz dwie anteny inteligentne z obsługą podwójnej częstotliwości 2×2 MIMO. Router ma trafić do sprzedaży 19 maja tego roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.