Takie rzeczy to chyba tylko w Stanach Zjednoczonych. W 1999 roku kobieta z Oklahomy rzekomo wypożyczyła kopię VHS filmu Sabrina the Teenage Witch z lokalnego sklepu wideo. Teraz, ponad 20 lat później, ten incydent zaczął ją prześladować. Wszystko dlatego, że nie oddała ona tego filmu. Nie oznacza to jednak, że wypożyczalnia wideo Movie Place złożyła skargę po dwóch dekadach. Tym bardziej że z dość oczywistych względów nie istnieje już od 2008 roku. Winna jest tu bierna postawa władz. 

Nie oddała kasety VHS od 20 lat – odbiło się to negatywnie na jej życiu

Nie oddała kasety VHS od 20 lat

Caron McBride — czyli bohaterka całego zajścia — powiedziała lokalnej telewizji Fox affiliate KOKH, że po raz pierwszy zdała sobie sprawę z problemu, kiedy zamierzała wymienić dokumenty po ślubie. McBride została poproszona o zadzwonienie do biura prokuratora okręgowego hrabstwa Cleveland, który poinformował ją, że została oskarżona o sprzeniewierzenie wynajętej nieruchomości w marcu 2000 roku. McBride powiedziała, że nawet nie przypomina sobie wypożyczenia taśmy. Dodała, że ta nijak nie pasuje do jej gustu filmowego. Uważa, że mężczyzna, który mieszkał z nią w tym czasie, mógł wypożyczyć ją dla swoich dzieci i zapomniał zwrócić.

Zobacz też: Ceny dysków twardych poszybowały w górę na wielu rynkach – nas też to czeka

Co gorsza, McBride powiedziała, że została zwolniona z kilku miejsc pracy w ciągu ostatnich lat bez podania przyczyny. 

To dlatego… ponieważ kiedy sprawdzali moją przeszłość kryminalną, zobaczyli hasło: sprzeniewierzenie.

— powiedziała McBride.

Jak widać, ta nieszczęsna kaseta prześladowała ją od wielu lat i nawet nie zdawała sobie ona z tego sprawy. Zupełnie jak w jakimś horrorze klasy B. Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie, ponieważ prokuratura postanowiła oddalić sprawę. Urzędnik sądowy hrabstwa Cleveland otrzymał również nakaz usunięcia aktu oskarżenia z jej dokumentów. Jeśli więc Wasze życie jest pasmem nieszczęść i nikt nie chce Was zatrudnić, to się upewnijcie, czy gdzieś tam nie macie starej kasety lub płyty z wypożyczalni. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.