Orange proponuje swoim klientom, by przekazywali niewykorzystane gigabajty na charytatywny cel. Umożliwia to kolejna odsłona akcji Pomagajmy gigabajtami, która właśnie się rozpoczęła. Tym razem można wspierać walkę z wykluczeniem cyfrowym u dzieci z rodzinnych domów dziecka.

Niewykorzystane gigabajty nie muszą się marnować – mogą trafić na charytatywny cel

O akcji Pomagajmy gigabajtami pisaliśmy już kilkukrotnie. W lutym uczestnicząc w niej, można było pomóc… posadzić las. Teraz startuje kolejna odsłona akcji. Cel to pomoc dzieciom z rodzinnych domów dziecka. Fundacja Orange chce im przekazać tablety, z kolei sam pomarańczowy operator zapewni na nich dostęp do internetu przez dwa lata.

Jak przekazywać niewykorzystane gigabajty na wspomniany cel? Klienci indywidualni z ofertą mobilną na abonament mogą to zrobić za pomocą aplikacji Mój Orange. Wystarczy kliknąć w niej baner akcji. Jeśli ktoś nie korzysta z aplikacji pomarańczowego operatora, może wysłać SMS-a o treści ODDAJEGB pod numer 80885 lub poprzez konto internetowe Orange. W analogiczny sposób mogą pomagać klienci biznesowi.

Akcja potrwa do końca maja. Gigabajty będą przekazywane wraz z końcem okresu rozliczeniowego. Akcja „Pomagajmy gigabajtami” nie spowoduje zmniejszenia miesięcznego pakietu danych – zapewnia pomarańczowy operator. Użytkownicy mogą sprawdzić, ile gigabajtów już przekazali oraz ile w sumie udało się ich zebrać.

Czytaj także: Atak SolarWinds skuteczniejszy, niż zakładano – Rosja wciąż ma mieć dostęp do sieci USA

Plan zakłada rozdanie dzieciom 100 tabletów. Każde 6000 GB od klientów Orange to 1 tablet przekazany dla rodzinnych domów dziecka wspieranych przez Fundację Polki Mogą Wszystko. W każdym z takich domów mieszka nawet ośmioro dzieci.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.