Gra zdalna z PlayStation 5 na Raspberry Pi

PlayStation 5 z grą zdalną dzięki Raspberry Pi – rzecz jasna nieoficjalnie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Możliwość grania w gry na PlayStation 4 i 5 w całym domu za pośrednictwem strumieniowej usługi Remote Play to fajna sprawa. Jednak ogranicza to nas do systemów Windows, macOS, iOS, Android lub innego PlayStation. I dla większości osób jest to jak najbardziej wystarczające, jednak fani wolnego oprogramowania mogą czuć się tym mocno zawiedzeni. Jednak gdzie inni rozkładają ręce w geście bezradności fani Linuxa i Malinki rozkładają klawiaturę/stacje lutownicze i przystępują do akcji.

Gra zdalna z PlayStation 5 na Raspberry Pi

Nic więc dziwnego, że koderzy postanowili stworzyć klienta Remote Play o otwartym kodzie źródłowym na większej liczbie urządzeń. Od jakiegoś czasu można było grać na laptopach z Linuxem. Jednak co jest jeszcze bardziej związanego z ideą Open Source? Rzecz jasna Malinka. Pewnej filipiśniej grupie udało się opracować klienta Remote Play na Raspberry OS. Ten ma jednak dość spore wymagania — potrzebujemy Raspberry Pi 4. Poza nim konieczne jest odpowiednie oprogramowanie z Githuba. Dodatkowo Funkcja Remote Play musi być aktywowana w PS5, natomiast kontroler powinien być sparowany z naszym SBC, a nie konsolą.

Zobacz też: Deals with Gold w Microsoft Store. Oto 40 promocji na gry na Xboxa na dobry początek tygodnia!

Na wiki projektu w serwisie Github znajduje się pełny przewodnik do instalacji tego oprogramowania. Wygląda to na dość żmudny proces. Całość działa zarówno na połączeniach przewodowych, jak i bezprzewodowych. Zależnie od jakości łączą można spokojnie uzyskać 1080p/60fps. Deweloperzy twierdzą, że strumieniowanie działa również z PS4 Pro, ale nie ma wzmianki o oryginalnej konsoli PlayStation 4.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy