ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Firma OnePlus jest szalona! Oto powody dlaczego Snapdragon 810 nie będzie się przegrzewał, a 1+2 będzie droższy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
oneplus two one 1+1 1+2 snapdragon 810 mad

Niedawna zapowiedź procesora jaki będzie napędzał OnePlus Two wywołała wiele kontrowersji. Oczywiście wszystko sprowadza się do opinii jaka panuje wokół Snapdragona 810. Oficjalne oświadczenie producenta 1+1 w tej sprawie powinno skończyć spekulacje.

Nawet pod naszym wpisem dotyczącym OnePlus Two pojawiły się pogłoski, że firma upadnie, a to wszystko przez przegrzewający się procesor. W takim razie jak sobie z tym poradzić? Rozwiązanie jest proste. Przede wszystkim w nadchodzącym smartfonie pojawi się nowsza wersja Snapdragona 810, który jest nieco szybszy, a także „chłodniejszy”. Niemniej jednak przykład Xperii Z3+/Z4 pokazuje, że użytkownicy nadal narzekają na zbyt wysokie temperatury. W takim razie OnePlus postanowiło zmniejszyć częstotliwość taktowania rdzeni. Zamiast tradycyjnych 2 GHz, w specyfikacji pojawi się 1,8 GHz. Według OnePlus, na wydajność nie wpłynie to znacząco, ale zdecydowanie rozwiąże problem zbyt dużych temperatur.

To nie jedyna informacja jaką OnePlus chciało zweryfikować. Także ostatnio coraz częściej możemy czytać o różnych cenach 1+2. Firma jednym zdaniem zaprzeczyła wszystkim domysłom. Snapdragon 810 jest droższy od 801 z 1+1 o 60%, a więc nadchodzący produkt z pewnością będzie kosztował więcej niż ~1200 złotych.

To wciąż bardzo dobra cena jak na smartfon tej klasy. Pojawia się jednak pytanie czy sztuczki zastosowane przez OnePlus nie odbiją się negatywnie na opinii zainteresowanych. Wciąż jesteście zainteresowani zakupem 1+2?

Sprawdź najnowsze wpisy