ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HP Instant Ink

Subskrypcja na drukowanie – Instant Ink od HP trafia do Polski razem z HP+

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

HP wprowadza w Polsce Instant Ink, czyli subskrypcję na drukowanie. Może brzmieć to dość dziwnie, ale kiedy zapoznamy się ze szczegółami, otrzymujemy całkiem ciekawą opcję. Szczególnie dla tych, którzy zamienili swoje domy w biura, a dobrze wiemy, że w czasie pandemii zrobiło tak bardzo dużo osób. Co oferuje Instant Ink i czym jest HP+?

Instant Ink od HP – subskrypcja na drukowanie

HP Instant Ink

Praca w domu wymaga czasem wielu rzeczy, do których przyzwyczajeni byliśmy w biurach. Jedną z takich rzeczy jest dostęp do drukarki, której wcale w domu posiadać nie musieliśmy. Tutaj niestety HP nie pomoże, bo drukarkę i tak trzeba kupić, ale za to można będzie oszczędzić na drukowaniu. Taki jest główny cel, który przyświeca nowej usłudze Instant Ink. Ta dostępna będzie dla wybranych modeli drukarek producenta i to tych nowych. Pierwsze modele drukarek atramentowych i laserowych, które na to pozwolą, mają zadebiutować w maju, więc może warto się wstrzymać z zakupem i zainteresować opcją subskrypcji.

Instant Ink pozwala bowiem na całkiem ciekawe rozwiązanie. W zależności od tego, ile drukujemy miesięcznie, możemy dobrać dla siebie odpowiedni abonament. HP będzie widziało, kiedy kończy się nam tusz dzięki informacji, którą będzie przesyłała drukarka i wcześniej przyśle nam zasoby. Nie powinniśmy się więc obawiać, że nagle zabraknie mam tuszu w drukarce. Niewykorzystane „kartki” w subskrypcji mają przechodzić na kolejny miesiąc. Brzmi to ciekawie, a jak wygląda cenowo, jeżeli chodzi o tusze?

  • 15 stron miesięcznie – 4,99 złotych
  • 50 stron miesięcznie – 15,99 złotych
  • 100 stron miesięcznie – 25,99 złotych
  • 300 stron miesięcznie – 61,99 złotych
  • 700 stron miesięcznie – 129,99 złotych

Zobacz też: Xiaomi Mi Band 6 to spory sukces firmy.

Opcja z tonerami ma pojawić się jesienią tego roku, a jej ceny będą zaczynały się od 10,99 złotych miesięcznie (50 stron na miesiąc), a kończyły na 134,99 złotych (1500 stron na miesiąc). Plany można zmieniać w trakcie korzystania z nich, czyli dostosowywać do swoich potrzeb. Wiadomo przecież, że te mogą się często zmieniać. Koszty przesyłki nowych tuszy są już wliczone w cenę, a użytkownicy będą też mogli od razu odesłać zużyte do producenta, który podda je recyklingowi.

HP+ z Instant Ink

HP plus

Instant Ink nie jest nowością, ale do tej pory taka opcja nie była dostępna dla klientów w Polsce. Teraz się to zmienia, a jednym z powodów jest zmiana tego, jak podchodzi się do kwestii drukowania. W końcu teraz to wygląda zupełnie inaczej, niż rok temu. I część osób, które zaczęły wtedy pracować zdalnie, może już nie chcieć wrócić do tego, by dojeżdżać do biura.

Od ponad roku jesteśmy świadkami jak znikają kulturowe i technologiczne bariery, które wcześniej uniemożliwiały zdalną pracę i naukę. Po usunięciu tych przeszkód wyraźnie zwiększyła się potrzeba na drukowanie w domu. Rozszerzenie zasięgu Instant Ink to odpowiedź HP na zauważalne zapotrzebowanie klientów na inteligentne, wydajne i zrównoważone rozwiązania do drukowania, które przy aktualnym modelu życia prędko nie znikną.

Andrzej Sowiński, dyrektor zarządzający HP Inc Polska.

HP w Polsce wprowadza także swój program HP+, który można nazwać inteligentnym systemem drukowania. Składa się na niego kilka głównych elementów, a tym najważniejszym będzie oczywiście sama drukarka. Nowe sprzęty będą łączyły się z chmurą, co ma nieść ze sobą sporo korzyści dla klienta. W ten sposób mają być wykrywane problemy, a co za tym idzie, rozwiązywane. Do tego ma dojść monitoring Smart Security, który ma chronić użytkownika przed atakami złośliwego oprogramowania. Dostęp do chmury to tylko jedna z korzyści, która ma płynąć z HP+. Do tego dojdzie przedłużona o rok gwarancja na sprzęt, a Instant Ink ma być dostępne przez okres 6 miesięcy za darmo.

Korzystanie z HP+ przyniesie także rozszerzone możliwości w aplikacji HP Smart App. Do tego HP deklaruje, że będzie wspierać zrównoważoną gospodarkę leśną oraz inwestować w ochronę natury. Program HP+ dostępny będzie w nowych sprzętach i trzeba będzie się do niego zarejestrować. Oczywiście trzeba będzie także korzystać z oryginalnych tuszy czy tonerów, ale w przypadku wybrania opcji Instant Ink, to ma się już zagwarantowane.

Źródło: HP informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy