ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Band 6

Milion Xiaomi Mi Band 6 już na rynku – to sukces, choć nie taki, jak poprzedników

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Milion egzemplarzy Xiaomi Mi Band 6 zostało wysłanych w świat przez producenta. To ogromny sukces, który pokazuje, że zapotrzebowanie na sprzęt będzie całkiem spore. Jednak nie tak duże, jak było to w przypadku poprzednich generacji opaski sportowej. W Polsce premiera urządzenia odbędzie się już w najbliższy czwartek i wtedy poznamy jego cenę.

Milion egzemplarzy Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Nowa generacja opaski sportowej została zaprezentowana pod koniec zeszłego miesiąca. Sprzęt do sprzedaży w Chinach trafił na początku kwietnia, ale w Europie przyjdzie nam na niego jeszcze moment poczekać. 29 kwietnia powinniśmy poznać polską cenę opaski, która w Europie została wyceniona na 44,99 euro, co daje trochę powyżej 200 złotych. Możemy więc spodziewać się ceny Xiaomi Mi Band 6 na poziomie 199 złotych. Cena Xiaomi Mi Band 5, czyli poprzedniej generacji, wynosiła 179 złotych na start. Wprawdzie teraz opaskę można kupić za 119 złotych (np. w RTV Euro AGD), ale cena startowa do małych nie należała. Szczególnie, że przeskok między Mi Band 4, a Mi Band 5 nie był gigantyczny.

Nowa wersja opaski przynosi jednak trochę znaczących zmian, a największą będzie sam wyświetlacz. Ten bowiem „urósł” względem poprzednika i teraz ma przekątną 1,56 cala. Do tego dochodzą nowe tryby sportowe czy możliwość automatycznego wykrywania aktywności. Nie zabrakło także wodoodporności (5 ATM) czy monitoringu jakości snu. W Chinach pojawiła się także wersja z modułem NFC, ale w Polsce nie ma co na nią liczyć.

Zobacz też: Games with Gold na maj – co ciekawego dla graczy od Microsoftu?

Xiaomi pochwaliło się, że na rynek trafiło już milion egzemplarzy Xiaomi Mi Band 6. Firma widocznie spodziewa się ogromnego zainteresowania, ale to zdaje się być sporo mniejsze, niż przy poprzednich generacjach. Xiaomi Mi Band 4 sprzedało się w liczbie miliona sztuk w zaledwie 8 dni, ale tam pojawił się kolorowy wyświetlacz. I choć Xiaomi Mi Band 6 przynosi sporo zmian, to użytkownicy posiadający poprzednie generacje już tak chętnie po nową nie sięgają. A jak będzie z Wami? Kupicie nową opaskę, kiedy ta pojawi się w Polsce?

Źródło: GSM Arena / Xiaomi

Sprawdź najnowsze wpisy