Spotify podnosi ceny abonamentu Premium w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Użytkownicy będą musieli liczyć się z podwyżką odpowiednio o 1-2 funty w Wielkiej Brytanii i 1-3 euro w UE. Zmiana stawek wchodzi w życie 30 kwietnia dla nowych abonentów. Obecni członkowie Premium nie zaczną płacić więcej aż do ich czerwcowego cyklu rozliczeniowego. Podwyżka cen spotkała się z krytyką ze strony użytkowników, chociaż to normalne w takich przypadkach.

Wyższa cena Spotify Premium

Wyższa cena Spotify Premium

Jak na razie dostępny jest tylko nowy cennik dla Wielkiej Brytanii. Prezentuje się on następująco:

  • Student — 5,99 funtów — wzrost o 1 funta
  • Indywidualny — 10,99 funtów — wzrost o 1 funta
  • Duet — 13,99 funtów — wzrost o 1 funta
  • Rodzina — 16,99 funtów — wzrost o 2 funty

Podwyżki dla UE mają być podobne, z wyjątkiem niektórych obszarów. Wiadomo na przykład, że plan rodzinny wzrośnie z 14,99 euro do 17,99 euro.

Zobacz też: Mapy Google z cenami paliw na stacjach – nowość, która się rozkręci

Nie wiadomo co jest głównym motorem tych podwyżek. Jednak warto tu dodać, że właściciel i dyrektor generalny Spotify Daniel Ek prowadzi rozmowy w sprawie zakupu klubu piłkarskiego Arsenal z północnego Londynu. Forbes wycenia drużynę na 2,8 miliarda dolarów. Możliwe więc, że wyższe ceny mają pokryć część tego zakupu. Nie wiadomo jeszcze, czy nowe stawki wystarczą, aby przyciągnąć abonentów do YouTube Music lub Apple Music. W Wielkiej Brytanii Apple Music będzie teraz o 1 funt tańsze dla osób indywidualnych i o 2 funty mniej w przypadku planu rodzinnego. To samo dotyczy YouTube Music. Jak widać, Google i Apple wyczuli idealny moment na obniżki cen.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.