Lidl to naprawdę świetna sieć sklepów, chociaż promocje w niej i rzadkie towary często wyciągają z klientów to, co najgorsze. Nie inaczej jest w tym przypadku: szaleńczy bieg, rzucanie się do zamrażarki niczym oszalałe zwierze: wszystko, żeby kupić zwykłe lody. I nawet nie chodzi, że są one jakieś wyjątkowe, bo nie o same lody tu chodzi, a o ich papierek. Na nim bowiem znajduje się logo Ekipy — czyli grupy znajomych skupionej wokół pewnego bardzo popularnego YouTubera Friza. Upadek obyczajów? Młode pokolenie jest coraz głupsze? No nie do końca.

Bitwa o lody Ekipy w Lidlu

Nagranie z bitwy o lody możecie zobaczyć powyżej. Owszem, jest tam bieganie po sklepie, wchodzenie do zamrażalnika, wyszarpywanie sobie lodów, czy kładzenie się na ekspozycji sklepowej. A biorąc pod uwagę obecną sytuację, to o dystansie społecznym nie ma nawet mowy. Takich zachowań nie da się obronić. Nie ma tam jednak gróźb, obelg, pobić, a uczestnicy, a przynajmniej ci młodsi traktują to raczej jako zabawę, śmiejąc się podczas całej akcji. Owszem, sklep to nie miejsce na tego typu zabawy, a nazywanie tego gówniarskim wybrykiem samo ciśnie się na klawiaturę. Tyle że z tyłu głowy mam bitwę o karpia w Lidlu. Tam nie było aż tak przyjemnie, a i średnia wieku była znacznie wyższa. Trudno więc na tej podstawie uznać młode pokolenie za głupsze i gorsze — jednak, jak widać, od starszego pokolenia wcale nie jest ono jakoś szczególnie lepsze. Lody czy karp — to tylko kwestia priorytetów.

Zobacz też: Dron Ingenuity wykonał trzeci lot na Marsie – najdalszy z dotychczasowych

Wiele osób wskazuje jako przyczynę takiego zachowania samych youtuberów zrzeszonych w ramach tak zwanej Ekipy. Obejrzałem dwa losowe materiały i przyznam, że nie są to treści dla mnie. Bazując jednak na opiniach osób w moim wieku, spodziewałem się tam raczej ostrej patologi i sypania przekleństwami jak z rękawa. Czegoś na poziomie osławionego Kamerzysty. I niczego takiego tam nie znalazłem. Szczerze mówiąc już wolę, aby dzieci to oglądały, niż jakieś patostreamy. Oczywiście nie wykluczam, że mogłem trafić na bardzo grzeczne materiały. Jeśli więc się mylę, to zapraszam do umieszczenia stosownego linka z patologicznym filmem w komentarzu. Natomiast jedyną winą rzeczonej Ekipy, jeśli chodzi o walkę w Lidlu, jest ich logo na lodach. Trudno jednak mieć o to jakieś pretensje. 

Źródło: YouTube, Fot. Karolina Adamska/East News

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.