Po premierze Spotify — pierwszej aplikacji w Epic Game Store — użytkownicy mogą teraz pobrać znacznie więcej aplikacji, w tym… konkurencyjnych. Za pośrednictwem Epic Game Store pobierzemy bowiem sklep z grami niezależnymi Itch-io, czyli jakby nie patrzeć konkurencję dla Epica. Znajdziemy tam także przeglądarkę internetową Brave, aplikację radiową iHeartRadio, generator modeli KenShape oraz aplikację do malowania cyfrowego Krita. Epic Games obiecuje, że kolejne aplikacje pojawią się jeszcze w tym roku.

Aplikacje w Epic Game Store

Aplikacje w Epic Game Store
Fot. Epic Games Store

Spośród pięciu nowych aplikacji dostępnych w Epic Game Store, najciekawszą jest Itch-io. Dzięki sklepowi z grami indie można w zasadzie pobrać sklep z grami z innego sklepu z grami, aby grać w gry, które nie są dostępne w tym drugim. Oba sklepy są w pewnym sensie uzupełnieniem siebie. Z drugiej jednak strony nieco blokuje to potencjalny napływ nowych tytułów niezależnych na Epica. Brave jest raczej programem, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Możemy więc przejść dalej. Kolejną aplikacją dodaną do sklepu jest KenShape, czyli generator modeli 2D do 3D kompatybilny z większością silników gier wideo. Epic Games wprowadził także aplikację Krita, służącą do tworzenia cyfrowych ilustracji, komiksów, animacji, szkiców i obrazów, oraz iHeartRadio: słynny i bezpłatny serwis radiowy z muzyką, podcastami i transmisjami na żywo.

Zobacz też: iMac 2021 ma świetne funkcje, ale nie wszystko jest idealne

W przyszłości do sklepu trafią kolejne aplikacje, w tym Houseparty, sieć społecznościową z grupowym czatem wideo, oraz Discorda — popularną platformę komunikacji i dystrybucji cyfrowej, uwielbianą przez graczy na całym świecie. Wprowadzenie nowych aplikacji do Epic Games Store może nie przynieść bezpośrednich dochodów, ale powinno zwiększyć jego popularność, a tym samym pomóc Epic odzyskać koszty, które poniosło w związku ze sklepem. Ruch ten także pokazuje, że firma planuje wyjść poza gry. Z drugiej strony pamiętajmy, że aplikacje są dostępne także na Steam.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.