Samsung-Logo-CES-2015-DSC07919

Samsung Galaxy S6 oraz S6 Edge pokazują, że koreański producent stara się nie przesadzać z wielkością ekranu w swoich flagowcach. 5.1 cala to wielkość dla wielu użytkowników akceptowalna. Większe ekrany tak jak np. 5.5 cala w LG G4 mogą być już po prostu za duże co dyskwalifikuje określone grono odbiorców. Dla takich właśnie osób Samsung szykuje większego brata modelu S6 Edge – Samsunga Galaxy S6 Edge Plus.

 

Dotychczasowe doniesienia mówiły o ekranie posiadającym przekątną 5.7 cala. Jednak znany z udostępniania przecieków @OnLeaks na Twitterze opublikował render nowego urządzenia wraz z jego wymiarami (154.45×75.80×6.85mm). Dodatkowo jego zdaniem wymiary sugerują przekątną ekranu wynoszącą 5.5 cala. Zostawmy jednak ekran w spokoju. W sieci można znaleźć informacje jakoby S6 Edge Plus zamiast autorskiego Exynosa 7420, Samsung miał umieścić układ znany z LG G4, czyli Snapdragona 808.

Czy te informacje są prawdziwe? Okaże się to prawdopodobnie w trzecim kwartale tego roku. Taki krok Samsunga i deklaracja prezentacji tylko jednej wersji z serii Galaxy Note, może oznaczać, że producent chce jednak zapełnić stworzoną przez siebie nisze dużych telefonów z zakrzywionymi rogami. Brakuje tu niestety rysika S-Pen.

 

Dodatkowo nazwa nowego produktu jest dość długa. Samsung Galaxy S6 Edge Plus będzie z pewnością kolejnym kandydatem do różnorakich, prześmiewczych opinii użytkowników na temat nazewnictwa koreańskiego producenta.

 

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski