Zmiana nazwy kanału na YouTube do tej pory wiązała się także ze zmianą nazwy powiązanego z nim konta Google. To natomiast nie było zbyt wygodne w przypadku osób, które przypisały swój kanał do głównego konta e-mail w usłudze giganta. Na szczęście ktoś w YouTube poszedł po rozum do głowy i to ograniczenie zostało zdjęte. Teraz nie musimy niczego zmieniać na swoim koncie Google. 

Prostsza zmiana nazwy kanału YouTube

Prostsza zmiana nazwy kanału YouTube
PixaBay

Prostsza nie znaczy, że prosta i całkowicie bezbolesna. YouTube co prawda idzie w dobrym kierunku, jednak wciąż są pewne irytujące procedury na drodze do zmiany nazwy kanału. Po prostu nie musimy już niczego ruszać przy naszym koncie Google, a jedynie zmieniamy ustawienia dla samego YouTube. Jednak po tej zmianie użytkownik od razu straci swój status zweryfikowanego konta. Z tego też powodu proces ten będzie musiał zostać ponowiony. Warto jednak pamiętać, że to konieczne z powodu wszelkiej maści oszustów i żartownisiów. Gdyby weryfikacja była trwała, to można by założyć konto o dowolnej nazwie, przejść ten proces, a następnie podszywać się pod zananą markę lub osobę. Dlatego też nie ma co liczyć na to, że to ograniczenie zostanie w jakikolwiek sposób zdjęte.

Zobacz też: Xiaomi Mi Mix Fold smartfonem na… 10 lat, czy firma chwali się wytrzymałością

No dobrze, ale jak zmienić nazwę kanału wedle nowej metody? Otóż wystarczy zalogować się do YouTube Studio, a następnie wybrać opcję Dostosowywanie Kanału. Tam należy wejść w Podstawowe Informacje i teoretycznie możemy zmienić nazwę kanału wedle własnej woli. Teoretycznie, ponieważ wiele osób, w tym ja wciąż widzi następujący komunikat:

Wybierz nazwę kanału, która reprezentuje Ciebie i Twoje treści. Zmiany w nazwie kanału będą widoczne również na Twoim koncie Google. 

YouTube jednak poinformowało, że minie nieco czasu, nim ta opcja będzie dostępna dla wszystkich.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.