Pandemia i postępująca cyfryzacja sprawiły, że nie mogło być inaczej. Ministerstwo Finansów ogłosiło rekord usługi Twój e-PIT. W tym roku Polacy wyjątkowo chętnie rozliczają podatki przez internet.

Rekord usługi Twój e-PIT – ile osób już złożyło zeznania?

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Finansów ogłosiło, że w tym roku odnotowano już 5 milionów zeznań podatkowych złożonych poprzez Twój e-PIT. Według resortu to nowy rekord szybkości rozliczeń w tej usłudze. W ubiegłym roku zbliżona ilość pojawiła się na naszym liczniku dopiero 30 kwietnia – mówi minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Do całego portalu e-Urząd Skarbowy zalogowano się 23,5 miliona razy.

Coraz więcej osób dostrzega alternatywę dla stania w kolejce w urzędzie. Na popularność składania zeznań podatkowych przez internet niewątpliwie mogła mieć również wpływ pandemia. W obecnych czasach wizyty w urzędach są często niewskazane i niejednokrotnie bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Czytaj także: Pasek zadań Windows 10 z ciekawą funkcją – pogoda i wiadomości pod ręką

Podatnicy, którzy składają swoje zeznanie roczne w formie elektronicznej, mają też pewną przewagę nad tymi, którzy robią to w sposób tradycyjny. Chodzi o czas zwrotu nadpłaty podatku. Jeśli skorzystamy z usługi Twój e-PIT lub e-Deklaracje, urząd musi nam przekazać pieniądze w ciągu 45 dni. W przypadku, gdy rozliczamy się w tradycyjny sposób, na zwrot możemy czekać nawet trzy miesiące.

źródło: MF

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.