Pasek zadań Windows 10 doczeka się ciekawej funkcji, o którą ponoć prosili Microsoft użytkownicy. Otóż pojawi się na nim specjalny box, który będzie prezentował aktualną pogodę oraz co ważniejsze informacje ze świata. Ma to przede wszystkim ułatwić poszukiwanie i dostęp do informacji, ale może być także dobrym przerywnikiem od pracy.

Pasek zadań Windows 10 z pogodą i wiadomościami

W najbliższej przyszłości posiadacze komputerów z Windows 10 na pokładzie będą mogli korzystać z nowej funkcji. Ta dostępna będzie z poziomu paska zadań, a Microsoft nazwał ją „News and interests”, czyli „wiadomości i zainteresowania”. Już sama nazwa dokładnie wskazuje, czego można się po funkcji spodziewać. O jej debiucie wiadomo było od dawna, ale teraz Microsoft zdecydował się na oficjalne jej zaprezentowanie. Nowy box znajdzie się po prawej stronie paska zadań i będzie wyświetlał aktualną pogodę.

Jednak po jego rozwinięciu użytkownicy dostaną dostęp do czegoś więcej. Ich oczom ukaże się bowiem zestaw nowych wiadomości czy notowań giełdowych. Do tego mogą dojść różnego rodzaju artykuły czy ciekawostki, a same treści mają być dostosowywane do zainteresowań użytkownika. Te będzie można oczywiście modyfikować tak, by wyświetlane wiadomości były odpowiednie. Poszczególne artykuły będzie można zapisywać na później lub reagować na nie, co wpłynie później na kolejne wyświetlane tam treści.

Zobacz też: WhatsApp przyśpiesza, a przynajmniej wiadomości audio.

Oczywiście nie trzeba czytać samych nagłówków. Po kliknięciu w interesujący nas kafelek otworzy się artykuł w domyślnej przeglądarce. Pasek zadań Windows 10 zyska więc ciekawą funkcję, która faktycznie pozwoli użytkownikom być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami ze świata. Wdrażanie nowej funkcji powinno zacząć się już niebawem. Zobaczymy, jak w rzeczywistości będzie sprawowało się to rozwiązanie i czy faktycznie będzie wygodne w użytkowaniu. Jeżeli nie, to zawsze będzie można je wyłączyć.

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.