WhatsApp przygotowuje się do wprowadzenia nowej funkcji, która pozwoli oszczędzić trochę czasu. Chodzi o możliwość szybszego odsłuchiwania wiadomości audio, które dostajemy w komunikatorze. Taka funkcjonalność pojawiła się już w wersji beta aplikacji, więc kwestią czasu będzie jej debiut u każdego użytkownika korzystającego z komunikatora.

WhatsApp z szybszym odtwarzaniem wiadomości audio

Komunikatory już od dawna pozwalają na to, by wysyłać coś więcej, niż tylko wiadomości tekstowe. Nie mówimy tylko o emotkach, zdjęciach czy filmach, ale także o wiadomościach głosowych. Pliki audio można wysyłać także w WhatsApp, a teraz pojawi się możliwość ich szybszego odsłuchiwania. To może być wyjątkowo pożyteczna funkcja, a już szczególnie wtedy, kiedy wiadomość jest długa. Firma planuje wprowadzenie funkcji, która pozwoli na przyśpieszenie wiadomości audio – 1,5x lub 2x. Oczywiście dalej pozostanie możliwość odtwarzania audio w takiej prędkości, w jakiej je nagrano.

Funkcja pojawiła się w wersji beta aplikacji dla Androida (2.21.6.11), ale będzie dostępna także na urządzeniach z iOS. Nie jest to może ogromna zmiana, ale z pewnością wielu użytkowników będzie zadowolona z jej wprowadzenia. W końcu będzie można wysłuchać całej, długiej wiadomości bez konieczności tracenia czasu. Skrócenie go o połowę to przecież spora oszczędność. WhatsApp nie ma ostatnio dobrej prasy, a taka nowość niewiele tutaj zmieni. Zapewne pojawią się głosy, które będą mówiły, że teraz komunikator będzie mógł podsłuchiwać użytkowników znacznie szybciej, niż dotychczas.

Zobacz też: UE chce zablokować rozpoznawanie twarzy – o co dokładnie chodzi?

Niedługo w życie wejdzie bowiem nowy regulamin WhatsApp, który trzeba będzie zaakceptować. Przynajmniej wtedy, kiedy będzie się chciało dalej korzystać z komunikatora w taki sposób, jak dotychczas. Więcej o tym pisał ostatnio Łukasz w osobnym wpisie, więc zachęcam do zapoznania się z tekstem.

Źródło: WABetaInfo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.