ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bitwa Joshów

Wielka bitwa Joshów rozstrzygnięta – mógł pozostać tylko jeden Josh Swain

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wczoraj odbyła się wielka bitwa Joshów, czyli wydarzenie, w którego sukces chyba mało kto wierzył. Tymczasem coś, co zaczęło się od żartu, skończył się wielką zabawą oraz pozwoliło zebrać fundusze dla dziecięcego szpitala. Takie akcje pokazują, że siła Internetu cały czas potrafi zadziwiać. O co dokładnie chodzi?

Wielka bitwa Joshów rozstrzygnięta

W zeszły roku odbyło się podobnego rodzaju wydarzenie, jak bitwa Joshów, które także swój początek miało w Internecie. Chodzi o masowe pojawienie się w okolicy Strefy 51, by zobaczyć, czy faktycznie znajduje się tam UFO. Wprawdzie nie odkryto, czy na terenie bazy wojskowej ukrywani są obcy lub ich statki kosmiczne, ale o wydarzeniu mówił cały świat. Bitwa Joshów nie miała może aż tak wielkiego zasięgu, bo też jej założenia były zupełnie inne. Otóż rok temu Joshua Swain wysłał wiadomość do innych osób, które nazywały się tak samo, jak on. Jednocześnie zaproponował termin spotkania, by raz na zawsze rozstrzygnąć „spór”, kto może się nazywać Josh Swain.

Josh podał termin spotkania oraz miejsce, gdzie ma rozegrać się bitwa, z której tylko jeden Josh wyjdzie zwycięsko. Wiadomość szybko stała się viralem, który zapewne wielu z Was widziało. I wczoraj doszło do wielkiej bitwy Joshów, która okazała się ogromnym sukcesem. Mężczyźni spotkali się w miejscowości Lincoln w stanie Nebraska, a ich walka rozgrywała się z użyciem makaronów piankowych do pływania. Bitwa była zacięta i składała się z kilku etapów. Organizator Josh Swain został wyzwany na pojedynek przez Josha Swaina. Panowie rozegrali partię w „papier-nożyce-kamień”. Wygrał Josh Swain. Następie odbyła się wielka bitwa Joshów, a później bitwa każdego, kto miał ochotę dołączyć.

Zobacz też: W Wielkiej Brytanii przez błąd oprogramowania ludzie trafiali do więzienia.

Wybrano zwycięzcę całej bitwy i został nim 4-letni Josh Vinson Jr., którego nagrodzono papierową koroną z Burger Kinga oraz tytułem „Supreme Josh”. Cała akcja, zapoczątkowana jako pandemiczny żart, skończyła się akcją zbierania jedzenia dla potrzebujących oraz funduszy dla dziecięcego szpitala w Omaha. Udało się zebrać około 90 kilogramów żywności i ponad 8 tysięcy dolarów.

Źródło: Twitter / Insider

Sprawdź najnowsze wpisy