Garmin Venu oraz model Venu 2S to dwa nowe modele w ofercie producenta. Firma odświeżyła model swojego inteligentnego zegarka, choć zbyt dużo zmian tutaj nie znajdziemy. Oba modele trafiły już do przedsprzedaży, więc osoby zainteresowane nowym smartwatchem mogą je zamawiać. Jednak czy faktycznie warto zainteresować się urządzeniami?

Garmin Venu 2 oraz Venu 2S

Garmin Venu 2S i Venu 2
Garmin Venu 2S (po lewej) / Garmin Venu 2

Nowy Garmin Venu  przybywa w dwóch rozmiarach – 40 mm (Venu 2S) oraz 45 mm (Venu 2). W obu przypadkach mówimy o kopercie wykonanej ze stali nierdzewnej, a ekran został tam zabezpieczony szkłem ochronnym Corning Gorilla Glass 3. Venu 2 posiada wyświetlacz AMOLED (1,3 cala, 416×416 pikseli) i można tutaj korzystać z opcji Always-On, co oczywiście wpłynie na stan baterii. Teoretycznie zegarek powinien wytrzymać na jednym ładowaniu do 11 dni normalnej pracy, ale z włączonym GPS ten czas skraca się do około 22 godzin. Jeżeli dodatkowo będziemy słuchać muzyki, smartwatch będzie działał do 8 godzin. Urządzenie jest wodoodporne do 5 ATM.

Jak przystało na inteligentny zegarek, urządzenie jest w stanie monitorować stan zdrowia użytkownika. Tutaj znajdziemy m.in. ciągły pomiar tętna, monitorowanie snu i poziomu stresu, śledzenie oddechu i poziomu nawodnienia organizmu czy w końcu poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2). Kobiety mogą także śledzić cykl menstruacyjny. Do tego dochodzą liczne tryby sportowe czy możliwość dokonywania zegarkiem płatności zbliżeniowych  (Garmin Pay). Oczywiście można także odbierać powiadomienia ze sparowanego smartfona, a nawet odpowiadać na niektóre wiadomości.

Zobacz też: Błąd oprogramowania wysyłał ludzi do więzenia – skandal w UK.

Model Garmin Venu 2S różni się w zasadzie tylko wielkością (średnica 1,1 cala, 360×360 pikseli) oraz wariantami kolorystycznymi. Tutaj także postawiono na mniejszy pasek (złącze 18 mm, a w Venu 2 22 mm). Mniejszy z zegarków działa też odrobinę krócej, bo około 10 dni na jednym ładowaniu i 7 godzin z włączonym GPS oraz muzyką. Oba zegarki wyceniono tak samo, czyli na 399,99 euro. Co ciekawe, trafiły już do przedsprzedaży w Polsce i tutaj także kosztują tyle samo.

Źródło: Garmin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.