Xiaomi ostatecznie dołączyło do grona producentów urządzeń mobilnych, którzy w swoim portfolio oferują składane modele z elastycznymi ekranami. Premiera Mi Mix Fold była jedną z bardziej oczekiwanych w kontekście tej firmy, co pokazuje niezła sprzedaż. Smartfon wprowadza kilka ciekawych rozwiązań i choć wciąż czekamy na jego debiut w Europie, tak już możemy się spodziewać, że wytrzymałość Mi Mix Fold nie powinna nas zawieść. Przynajmniej według zapewnień Xiaomi.

Xiaomi Mi Mix Fold można składać i rozkładać przez 10 lat lub po prostu 400000 razy

xiaomi mi mix fold wytrzymalosc

Otóż założyciel Xiaomi, Lei Jun pochwalił się wyzwaniem, gdzie Mi Mix Fold był na żywo testowany pod względem wytrzymałości. Smartfon przetrwał bez żadnego uszczerbku 400000 złożeń i rozłożeń. W sumie test trwał tydzień, gdzie tę liczbę udało się podbić do 600000, choć można się domyślić, że ostatnie 200000 były już obarczone pewnym uszkodzeniem. Przez 7 dni Xiaomi Mi Mix Fold był składany i rozkładany, gdzie jedno zamknięcie lub otworzenie odbywało się co 1,6 sekundy. Tytułowe 10 lat wynika z założenia, że dziennie użytkownik takiego smartfona będzie otwierał swój egzemplarz 100 razy.

Zobacz też: Premiera realme 8 5G – kolejny tani smartfon z 5G ujrzał światło dzienne.

Swoją drogą cały test, który był transmitowany na żywo w Chinach, w sumie oglądało 2 miliony osób. To pokazuje między innymi zainteresowanie marką, jak i samym smartfonem. Jakby nie patrzeć, przez 10 lat w Xiaomi Mi Mix Fold zapewne zepsują się inne komponenty aniżeli zawias lub elastyczny ekran. Tym samym możemy być dobrej myśli. À propos myśli – zastanawialiście się już nad zakupem smartfona tej kategorii? Niekoniecznie od Xiaomi.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.