Chrome OS to bardzo przyjemny system, który jednak ma pewne braki. Nadrabia to jednak szybkością działania i długim czasem pracy urządzeń na baterii, oraz prostotą. Nie wszystkim jednak on odpowiada i to nie tylko przez wzgląd na użyteczność. Niektórzy uwielbiają ekosystem Microsoftu. Nie brakuje także osób z awersją do Google. I właśnie z myślą o takich osobach Samsung opracował Galaxy Book Go, czyli taniego laptopa z Windowsem 10 ARM.

Samsung Galaxy Book Go

Samsung Galaxy Book Go

Windows 10 ARM oficjalnie jest obsługiwany przez dwa układy: Snapdragona 8cx i Snapragona 7c. Jako że mowa jest o budżetowcu, to właśnie ten drugi, znacznie tańszy — a przy okazji i słabszy — procesor znalazł się w tym komputerze. Wspiera go natomiast 4 GB RAM LPPDR4x. Całość ma natomiast uzupełnić 128 GB pamięci wbudowanej UFS. Tym samym dysk w Samsungu Galaxy Go będzie naprawdę szybki, chociaż niemożliwy do wymiany. Nie wiadomo, jakie dokładnie wymiary będzie miało urządzenie. Jednak spore pojęcie daje fakt, że zostanie ono wyposażone w 14-calową matrycę. Ta będzie mogła się pochwalić rozdzielczością FullHD.

Zobacz też: Polaroid zapowiada swój najmniejszy w historii analogowy aparat do zdjęć natychmiastowych

Samsung pracuje także nad jego droższym wariantem, który dostanie 8 GB RAM LPPDR4x, 256 GB pamięci wbudowanej UFS, oraz układ Snapdragon 8cx. W jego przypadku możemy liczyć także na łączność 5G, co znacznie podniesie jego atrakcyjność jako laptopa do pracy w terenie. Jedyne co może wzbudzać obawy, to, jak słabszy wariant poradzi sobie z emulacją aplikacji x86, skoro te są wyzwaniem nawet dla mocniejszego z układów. Miejmy jednak nadzieję, że Samsung wie, co robi.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.