ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[KONKURS] Mobile Counter 4G – na straży Twojego pakietu

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Artykuły
customLogo

Przy obecnym rozwoju technologii internet jest wszędzie. O ile w naszych domach najczęściej możemy połączyć się z własną siecią Wi-Fi to po jego opuszczeniu musimy zrezygnować z dostępu do internetu albo skorzystać z oferty pakietów danych naszego operatora komórkowego.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Podczas intensywnego korzystania ze smartfona, oglądania filmów na Youtube czy korzystania z usług serwisów tj. Spotify czy Deezer może się okazać, że bardzo szybko zabraknie nam pakietu. Pół biedy gdy operator oferuje nam lejek po wykorzystaniu limitu. W przypadku jego braku możemy narazić się na wysokie rachunki. Dlatego warto zaopatrzyć się w aplikacje pozwala zliczać zużyty przez nas transfer i w porę informować o jego przekroczeniu. Jedną z nich jest Mobile Counter 4G studia SkyMe Apps.

Mobile Counter1

Po uruchomieniu aplikacji wita nas stylowy interfejs tworzony w myśl idei Material Design. Przypadnie on do gustu osobom lubiącym ciemniejsze barwy. Na głównym ekranie widzimy ilość pakietu, która pozostała nam jeszcze do wykorzystania oraz czas jego trwania. Oczywiście musimy to najpierw skonfigurować. Aby to zrobić wystarczy nacisnąć plusik w niebieskim kółku i wybrać opcje Konfiguracja planu. W wersji darmowej mamy możliwość ustawienia wielkości pakietu i daty jego wygaśnięcia oraz ilości zużytego dotychczas transferu. Dodatkowo możemy ustawić powiadomienie, gdy pakiet zostanie zużyty lub minie jego ważność.

Oprócz podstawowej funkcjonalności aplikacja oferuje znacznie więcej funkcji. W każdej chwili możemy zajrzeć do historii zużycia transferu gdzie mamy statystyki oddzielne dla przesyłu danych przez sieć komórkową oraz Wi-Fi. Dodatkowo aplikacja potrafi rozpoznać dane zużyte w roamingu czy przez urządzenia podłączone do naszego telefonu przez hotspot.

Kolejną funkcją są statystyki zużycia transferu przez konkretne aplikacje. Dzieki niej możemy zobaczyć jakie aplikacje niepostrzeżenie pożerają nasz transfer. Każda aplikacja posiada procentowy wskaźnik zużycia dotychczasowego transferu oraz tygodniową historię zużycia. Ta ostatnia funkcja niestety jest wspólna dla GSM i Wi-Fi.

Mobile Counter2

Ostatnia funkcjonalność to podgląd aktualnego zużycia transferu. W każdej chwili możemy podejrzeć jaka aplikacja korzysta z sieci.

Przy standardowych ustawieniach program wyświetla powiadomienie informujące o zużytym przez nas transferze, jednak bez problemu wyłączymy go w ustawieniach. Nie zabrakło widgetów, jedna sprawiają one wrażenie stworzonych na „doczepkę”.

Mobile Counter3

Jeśli nasz operator rozlicza transfer w innych jednostkach niż 1 Kb albo zaokrągla zużyty transfer w ramach jednej sesji w ustawieniach możemy znaleźć odpowiednie opcje.

Aplikacja oferowana jest w darmowej wersji z mikropłatnościami wewnątrz niej. Oczywiście wyświetlane są reklamy, jednak całe szczęście nie są one irytujące. Za odpowiednią kwotę możemy je wyłączyć i/lub włączyć dodatkową funkcjonalność premium.

Co daje wersja premium?

– możliwość automatycznego ponowienia ustawień pakietu po jego wygaśnięciu,

– rozbudowana konfiguracja alarmu,

– ustawienie okresu rozliczeniowego,

– opcje nie zliczania wysyłanych danych,

– wyłączenie zliczania przesyłu w godzinach 23 – 6.

Niedawno producent dodał do aplikacji obsługę zegarków z systemem Android Wear. Aplikacja podobnie jak na smartfonie pokazuje procentowy wskaźnik zużycia pakietu oraz ilość przetransferowanych danych w aktualnym dniu jak i w okresie. Niestety nie uświadczymy tutaj żadnych ustawień ani języka polskiego.

Mobile Counter Android Wear

Aplikacja działa bardzo sprawnie, posiada funkcjonalność w pełni wystarczającą dla pomiaru zużytego przez nas transferu i pozwala kontrolować jaki program, w jakim stopniu korzysta z naszego transferu. Odrobinę irytuje fakt występowania w niektórych miejscach angielskich nazw, ale są to nieliczne przypadki. Szkoda również, że nie ma możliwości automatycznego wyłączania transferu, ale jak przyznają autorzy mnogość konfiguracji i modyfikacji systemów przez producentów uniemożliwia poprawne działanie takiej funkcji na każdym urządzeniu. Dodatkowo na wesjach 5.0 wzwyż nie można tego zrobić bez uprawnień roota.

KONKURS!

Dzięki uprzejmości autorów aplikacji mamy do rozdania 10 licencji na wersje premium programu! Zasady konkursu są proste. Wystarczy w komentarzu opisać w jakich niepodziewanych sytuacjach skończył ci się pakiet? Na zgłoszenia czekamy do niedzieli do godziny 23.59.

[app]com.mobileCounterPremium[/app]

Sprawdź najnowsze wpisy