Samsung poinformował, że jego telewizory The Frame 2021 właśnie debiutują w Polsce. Urządzenia wyróżniają się smukłą konstrukcją oraz wieloma ramkami do wyboru, dzięki którym można dopasować telewizor do danego pomieszczenia. Producent chciał, by były one przykładem połączenia designu, sztuki i technologii.

Samsung The Frame 2021 już w Polsce

Tegoroczna odsłona telewizorów The Frame została znacznie odchudzona w porównaniu do poprzedników – ekran jest o 46% smuklejszy. Ważną rolę pełni Tryb Sztuka. Po jego włączeniu ekran może pełnić rolę galerii z dziełami sztuki lub ze zdjęciami użytkownika. Dedykowany sklep Art Store ma w swoich zasobach ponad 1400 obrazów i grafik.

O odpowiednią jakość obrazu mają dbać technologia QLED ze 100% Natężeniem Kolorów, podświetlenie Dual LED oraz skalowanie do 4K dzięki sztucznej inteligencji. Nie wszystko jest jednak dostępne w najmniejszych z tegorocznych The Frame (32″).

Model LS03A występuje w kilku wariantach (75”/65”/55”/50”/43”). Oferuje rozdzielczość 4K, Quantum HDR, 100% natężenie kolorów oraz funkcje adaptacji obrazu i dźwięku. Za nagłośnienie odpowiada system o mocy 40 W (warianty 55″ i większe) lub 20 W (warianty 43″ i 50″). Jest dźwięk podążający za obiektem, Q-Symphony, moduł One Connect, automatyczny tryb gry i zaawansowany upłynniacz ruchu (w wersji 55″ i większych). Nie zabrakło też m.in. aplikacji do połączeń wideo. W zestawie znajduje się dopasowany uchwyt, a podstawa jest regulowana.

Czytaj także: Gran Turismo trafi na Olimpiadę – to może być ciekawe wydarzenie

Model LS03T ma ekran o przekątnej 32″ i obsługuje rozdzielczość FullHD oraz HDR. Za nagłośnienie odpowiada system 20 W. Jest moduł One Connect (mini) oraz dopasowany uchwyt w zestawie, nie ma za to większości funkcji LS03A, takich jak np. dźwięk podążający za obiektem. Co ciekawe, 32″ telewizor można zamontować tak, by stał pionowo z pochyleniem lub wisiał z pochyleniem. W modelu LS03A nie jest to możliwe.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.