Android to zdecydowanie najpopularniejszy system mobilny na świecie. Aktualnie najnowszą wersją tego oprogramowania jest Android 11, który zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku. Wielkimi krokami zbliża się jednak Android 12, którego funkcje stopniowo poznajemy. Dziś dowiedzieliśmy się, że ta wersja systemu zostanie wzbogacona o rozwiązanie, dzięki któremu przechodzenie z linków do aplikacji w końcu będzie się odbywało bez żadnych przeszkód. Wiele osób z pewnością się ucieszy.

Szybsze przechodzenie z linków do aplikacji w Androidzie 12

Android 12 zweryfikowane odnośniki

Android 12 zaoferuje kilka nowych i jednocześnie całkiem ciekawych funkcji. Dziś przyjrzymy się tzw. zweryfikowanym odnośnikom (ang. „Verified links„). Rozwiązanie będzie działać bardzo prosto – do konkretnych aplikacji będzie można przypisać wybrane przez siebie linki, aby były one automatycznie otwierane we wspomnianej aplikacji, bez wcześniejszej prośby o wybór programu, w którym chcemy je odtworzyć. To małe usprawnienie, ale znacznie przyspieszy i usprawni cały proces.

Zobacz także: Pamiętacie awarię Android WebView? Google obiecało, że to się już nie powtórzy

W przypadku chęci otwierania poszczególnych linków w przeglądarce, w ustawieniach aplikacji trzeba będzie je wyłączyć. Wiele osób z pewnością ucieszy się z tej funkcji, ale bez dwóch zdań znajdą się też tacy, którzy będą nią zirytowani. W końcu nie każdy lubi automatyczne przekierowywanie linków do aplikacji. Jeśli znajdujecie się w tym gronie, to po premierze Androida 12 lepiej zarezerwujcie sobie trochę czasu na dostosowanie ustawień do swoich preferencji.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.