ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Remake Knights of the Old Republic już niedługo zagości na naszych komputerach

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

O odświeżonej wersji kultowej gry RPG osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen mówi się już od dłuższego czasu. W sieci pojawiło się wiele plotek na temat trzeciej części Knights of the Old Republic, jednak największą popularnością cieszył się remake KOTOR. Wydaje się, że oczekiwanie graczy na ten tytuł już niedługo się skończy. Wszystko za sprawą Jasona Schreiera, który potwierdził istnienie odświeżonej wersji tej kultowej gry.

Remake KOTOR-a oficjalnie powstaje. Gracze w końcu zagrają w odnowioną wersję kultowej gry

remake KOTOR

Jason Schreier rzadko myli się w kwestii przecieków, bowiem jest on prawdopodobnie najlepiej poinformowaną osobą wśród dziennikarzy zajmującymi się grami wideo. Pod koniec wywiadu dla MinnMax potwierdził on, że remake KOTOR faktycznie powstaje. Według redaktora serwisu Bloomberg, za odświeżenie gry odpowiadać będą deweloperzy ze studia Aspyr Media. Jest to więc zespół idealnie znający grę, bowiem odpowiadał on między innymi właśnie za przeniesienie jej na urządzenia mobilne. Co więcej, szeregi Aspyr Media zasiliło również wielu pracowników związanych z Bioware, pracujących nad pierwszą częścią gry. O jakość odświeżonej wersji Knights of the Old Republic powinniśmy być więc spokojni. Według informacji podanych przez Schreiera remake KOTOR nie będzie należał do najprostszych, a sama gra otrzyma nowy silnik, którym ma być Unreal Engine 4. Być może Aspyr Media pójdzie w kierunku obranym przez remake Resident Evil 2, gdzie otrzymaliśmy gruntownie przebudowany gameplay z zachowaniem podstawowych elementów fabuły.

Zobacz także: Plecki smartfona – czy ich wygląd ma znaczenie podczas decyzji zakupowej?

Niestety na tę chwilę do słów Jasona Schreiera trzeba podejść z odrobiną rezerwy. Wydaje się jednak, że prędzej czy później remake KOTOR-a zostanie oficjalnie zapowiedziany, a gracze po raz kolejny wsiąkną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Miejmy jednak nadzieję, że plotki o dostosowaniu historii gry do obecnego kanonu okażą się nieprawdziwe i fabuła zostanie praktycznie niezmieniona. Czy jednak rozpoczęcie prac nad odnowioną wersją Knights of the Old Republic oznacza, że nie doczekamy się trzeciej części gry? Wszystko na pewno zależy od osiągniętego przez remake sukcesu. Jeśli będzie on udany i gracze będą zadowoleni, to pojawienie się remaku KOTOR-a 2 i zapowiedź trzeciej części są jak najbardziej możliwe.

Źródło: MinnMax Show

Sprawdź najnowsze wpisy