Mamy nowy naprawdę najcieńszy smartfon na świecie! Micromax pobija rekord

Newsy

Lis

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Od kilku lat producenci smartfonów starają się przyciągać klientów tworząc urządzenia mogące przez pewien czas nosić miano „naj”. Najwydajniejszy, pracujący najdłużej na baterii czy właśnie najsmuklejszy. Ta ostatnia cecha jest chyba najbardziej ulubioną przez chińskich producentów, którzy raz po raz  prześcigają się w tworzeniu coraz cieńszych urządzeń.

 

Do tej pory mianem najcieńszego smartfonu mógł szczycić się Vivo X5 Max, który posiada 4.75 mm grubości. Jednak Micromax prezentując model Canvas Sliver 5 twierdzi, że to jednak jego urządzenie o grubości 5.1 mm jest najsmuklejsze. Diabeł tkwi w szczegółach.

 

Micromax Canvas 5

 

Firma w powyższej grafice pokazuje, że modele Vivo X5  Max czy Oppo R5 są grubsze niż według deklaracji producentów. Jest to prawda bo ich pomiary nie obejmują wystającego ponad bryłę telefonu obiektywu aparatu. W nowym smartfonie Canvas Sliver 5 oko obiektywu jest równe z obudową urządzenia.

 

Micromax Canvas Silver 5

 

Taka grubość telefonu to ogromne wyzwanie dla inżynierów więc można było się spodziewać, że wynik zostanie tylko nieznacznie poprawiony. I rzeczywiście bo urządzenie Micromaxa jest zaledwie o 0.05 mm cieńsze od konkurenta jakim jest Gionee Elife 5.1.

 

Specyfikacja:

  • Snapdragon 410,
  • 2 GB pamięci RAM,
  • 16 GB pamięci wewnętrznej bez slotu microSD,
  • Ekran AMOLED 4.8 cala o rozdzielczości 720 P chroniony szkłem Gorilla Galss 3,
  • Główny aparat 8 MPx (moduł Sony IMX219),
  • Przedni aparat 5 MPx,
  • Bateria 2000 mAh,
  • Waga: 98g.

Jesteście chętni na tak cienkie urządzenie? Może jeszcze trochę i telefonem będzie można pokroić chleb czy posiekać cebulkę 🙂

 

Źródło: gsmarena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x