Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Korzysta z niego cała masa użytkowników, których na dodatek ciągle przybywa. Platforma Marka Zuckerberga ciągle się rozwija, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że zmierza do niej nowa i zarazem całkiem ciekawa funkcja. Pozwoli ona filtrować obraźliwe wiadomości.

Filtrowanie obraźliwych wiadomości na Instagramie

Instagram filtrowanie obraźliwych wiadomości

Na Instagramie każdy może założyć swój profil. To z kolei oznacza, że na platformie można spotkać naprawdę różnych ludzi, wśród których zawsze znajdą się jakieś tzw. czarne owce. Instagram doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przygotował funkcję, której włączenie pozwoli filtrować obraźliwe wiadomości. Gdy aplikacja odnajdzie obraźliwe słowo, to przeniesie całą wiadomość do specjalnego folderu, z dala od tych „normalnych”. Chętni będą mogli je tam podejrzeć – choć oczywiście na własne ryzyko.

Zobacz także: Parler wraca do App Store – zmiana decyzji nie obyła się bez ustępstw

Opisywana funkcja to kolejny krok, jaki Instagram poczynił w kierunku walki z mową nienawiści w internecie. Mimo że rozwiązanie jest kierowane głównie dla celebrytów i innych „popularnych” osobistości, to zwykli ludzie też będą mogli z niego skorzystać. Firma przyznała, że w celu opracowania możliwości filtrowania obraźliwych wiadomości, współpracowała z kilkoma organizacjami, które pomogły jej przygotować gotową listę obraźliwych zwrotów. Funkcja zostanie udostępniona w wybranych krajach w ciągu najbliższych tygodni. Wraz z upływem czasu będą mogli z niej skorzystać obywatele kolejnych krajów. Niestety nie wiadomo, co z Polską.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.