Google opublikowało statystyki obrazujące procentowo dostępność Androida na rynku z uwzględnieniem poszczególnych wersji. Jak zapewne większość Czytelników się domyśla w zestawieniu dominuje Gingerbread, który obecny jest w 62% urządzeń. Ponadto jest to wersja, która zaliczyła 3% wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem. Tendencja ta może się niestety utrzymać, ponieważ już niedługo rynek zaleją tanie smartfony właśnie z tym systemem.

Na drugim miejscu uplasował się Froyo z 25,3% obecnością na rynku. Natomiast najbardziej upragniony przez użytkowników system – Ice Cream Sandwich zainstalowany jest tylko na 1,6% smartfonów z Androidem, mimo iż minęły już ponad trzy miesiące od jego komercyjnej premiery. Zapewne wpływ na ten stan ma fakt, że system jest oficjalnie dostępny tylko w dwóch modelach telefonów, zaś pozostali producenci nie kwapią się do aktualizacji swoich urządzeń. Prawdopodobnie liczba ta ulegnie poprawie po udostępnieniu systemu dla Galaxy S II i Note’a.

źródło: android.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.