Szukanie czegoś w historii przeglądania stron to często prawdziwa udręka. Wkrótce jednak to się może zmienić. Google Chrome Memories to rozszerzone narzędzie historii przeglądarki, które dzieli odwiedzane strony internetowe na różne segmenty, aby ułatwić ich zrozumienie. Na razie funkcja jest dostępna w buildach Chrome’a Canary, ale wkrótce powinna trafić do wersji beta, a wkrótce i do stabilnej gałęzi aktualizacji. Dzięki temu przeglądanie historii będzie o wiele prostsze i miejmy nadzieje — szybsze.

Google Chrome Memories

Google Chrome Memories
Chrome

W większości przeglądarek historia jest listą wszystkich poprzednich stron internetowych, które użytkownik odwiedził. Pokazuje ona adresy URL i datę. W przypadku Chrome można uzyskać dostęp do historii poprzez trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki lub poprzez pasek adresu, wpisując:

chrome://history

Zobacz też: Prezentacja od Xiaomi – szykujcie się na wysyp nowych sprzętów w Polsce

Google chce jednak to rozszerzyć za pomocą funkcji Memories. Zamiast pokazywać tylko listę adresów URL i datę, dzieli ona historię na segmenty. Jest więc sekcja opisana jako: Z historii Chrome dla ogólnych adresów URL i Z grup zakładek i zakładek — to z kolei sekcja pokazująca strony z zakładkami, które odwiedziliśmy. Na razie Memories jest dostępne tylko w Google Chrome Canary 92.0.4479.0 lub nowszej wersji. Jednak i tam nie jest włączona domyślnie i wymaga włączenia przez chrome://flags. Tam należy wyszukać opcję Memories i ją uruchomić, a następnie zrestartować przeglądarkę. Można się spodziewać, że funkcja ta będzie dostępna w stabilnej wersji Chrome 92, która ma być dostępna w sierpniu.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.