Operator sieci Play poinformował, że wdraża usługę mojeID. To narządzie, które służy do potwierdzania swojej tożsamości przez internet. Najważniejszą informacją dla klientów fioletowego operatora jest to, że od teraz mogą zawierać z nim umowy w formie online przy wykorzystaniu nowego rozwiązania.

Usługa mojeID dostępna w Play

Krajowa Izba Rozliczeniowa prowadzi usługę mojeID, dzięki której można potwierdzić swoją tożsamość przez internet. Takie rozwiązanie przydaje się podczas korzystania z różnych usług komercyjnych i publicznych. Nie musimy iść do urzędu, ubezpieczyciela czy firmy telekomunikacyjnej, żeby podpisać dokumenty.

Usługę mojeID postanowił wdrożyć Play. Od dzisiaj nowi oraz dotychczasowi klienci operatora mogą potwierdzać swoją tożsamość za pośrednictwem tego narzędzia. W efekcie umowy abonamentowe można zawrzeć online. Potwierdzenie tożsamości odbywa się poprzez bankowość internetową na podstawie danych, które sprawdził wcześniej zaufany podmiot (dostawcę tożsamości), czyli np. bank.

To kolejny, bardzo istotny etap digitalizowania naszych usług i procesów – tak o wdrożeniu narzędzia mojeID mówi Maciej Żyto, Dyrektor Digital Marketingu w Play. Jak zaznacza, priorytetem dla fioletowego operatora ma być bezpieczeństwo oraz wygoda użytkowników usług.

Czytaj także: Oto wszystkie filmy i seriale, które trafią do oferty CANAL+ w maju 2021. To będzie niezły miesiąc!

Funkcjonujemy w rzeczywistości, w której kluczowe staje się zapewnienie zdalnego dostępu do usług online. Rynek stale poszukuje rozwiązań ułatwiających korzystanie z usług świadczonych w ten sposób – mówi Piotr Wichowski, dyrektor Linii biznesowej usługi identyfikacji z KIR, wyrażając jednocześnie zadowolenie z tego, że Play wdraża usługę mojeID.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.