Charles Matthew Chuck Geschke, amerykański informatyk najbardziej znany z tego, że był współzałożycielem firmy Adobe, zmarł w piątek w wieku 81 lat. Geschke i dr John Warnock założyli firmę Adobe w grudniu 1982 roku, po porzuceniu pracy w firmie Xerox, aby opracować i sprzedawać język opisu stron PostScript. Produkt zwrócił uwagę firmy Apple Computer, która w 1985 roku udzieliła licencji na używanie PostScriptu w swoich drukarkach LaserWriter, skutecznie rozpoczynając rewolucję w dziedzinie desktop publishingu.

Zmarł współzałożyciel Adobe

Zmarł współzałożyciel Adobe

Geschke pełnił funkcję dyrektora operacyjnego firmy Adobe od grudnia 1986 do lipca 1996 roku oraz prezesa od kwietnia 1989 do kwietnia 2000 roku. Był także prezesem zarządu od września 1997 roku do stycznia 2017 roku, oraz członkiem zarządu do kwietnia 2020 roku. Warnock natomiast odegrał kluczową rolę w stworzeniu przenośnego formatu dokumentów (PDF) w ramach projektu o nazwie Camelot. W 2009 roku Geschke i Warnock otrzymali od prezydenta USA Baracka Obamy Narodowy Medal Technologii i Innowacji. Jest to jedno z najwyższych odznaczeń w USA, jakie może być przyznane inżynierom, naukowcom i wynalazcom.

Zobacz też: YouTuber aresztowany za znęcanie się nad niepełnosprawnym – miał milion subskrypcji

Warnock w oficjalnym oświadczeniu Adobe podkreślił, że nie wyobraża sobie, że mógłby mieć lepszego, bardziej sympatycznego lub bardziej zdolnego partnera biznesowego.

Brak Chucka w naszym życiu pozostawi ogromną pustkę, a ci, którzy go znali, zgodzą się z tym.

Za firmą Adobe stoi wiele profesjonalnych rozwiązań, chociaż większość użytkowników kojarzy ją głównie z Flashem i formatem PDF. Czyli czymś, czemu zawdzięczamy obecny wygląd Internetu.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.