ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Parler wraca do App Store

Parler wraca do App Store – zmiana decyzji nie obyła się bez ustępstw

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Parler, portal społecznościowy, który reklamuje się jako alternatywa dla Facebooka i Twittera skupiona na wolności słowa, miał sporo problemów. Po wyrzuceniu go ze sklepów z aplikacjami Google i Apple został także usunięty z serwerów Amazona. Teraz jednak jego sytuacja znacznie się poprawiła. Został on bowiem przywrócony Apple App Store. Jest to dobra wiadomość dla osób o konserwatywnych poglądach, które stanowiły trzon tamtejszej społeczności.

Parler wraca do App Store

Parler wraca do App Store

Nie obyło się tu jednak bez pewnych ustępstw ze strony serwisu społecznościowego. Można wręcz powiedzieć, że wolność słowa została na nim dość mocno ograniczona. Apple przyznało, że prowadziło z władzami platformy długie rozmowy w celu ustanowienia bardziej rygorystycznych zasad moderacji. Te mają zapobiegać przemocy i mowy nienawiści. Starszy dyrektor Apple ds. rządowych, Timothy Powderly, wyjaśnił powody decyzji w liście do senatora Mike’a Lee i kongresmena Kena Bucka. List jest odpowiedzią na zapytanie dotyczące przyczyn powrotu platformy:

W wyniku tych rozmów Parler zaproponował aktualizacje swojej aplikacji i praktyk moderacji treści. Zespół ds. przeglądu aplikacji poinformował Parler z dniem 14 kwietnia 2021 r., że zaproponowana przez niego zaktualizowana aplikacja zostanie zatwierdzona do przywrócenia do App Store. Apple przewiduje, że zaktualizowana aplikacja Parler stanie się natychmiast dostępna po jej wydaniu.

Zobacz też: Kwietniowa promocja Oppo – garść przecen, na które warto zwrócić uwagę

Parler został pierwotnie wyrzucony z App Store z powodu naruszenia zasad Apple dotyczących mowy nienawiści i podżegania do przemocy. Apple dał Parler 24-godzinne zawiadomienie do aktualizacji ich polityki moderacji do zgodności z zasadami App Store. Serwis jednak tego nie zrobił, dlatego też jego aplikacja zniknęła ze sklepu Apple. Jak widać, jej powrót nie wszystkim się podoba.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy