Dzisiaj zaczęła obowiązywać nowa zasada na Allegro – zakupy mogą robić tylko zarejestrowani użytkownicy. Jeśli do tej pory korzystaliście ze wspomnianej platformy e-commerce bez konta, musicie je założyć lub zmienić miejsce robienia zakupów.

Dlaczego zakupy na Allegro mogą robić tylko zarejestrowani użytkownicy?

Allegro zakupy tylko zarejestrowani

Koniec zakupów na Allegro bez rejestracji konta został ogłoszony przez administrację platformy już ponad dwa miesiące temu. Wtedy ta zmiana mogła wydawać się dosyć odległa w czasie, ale dziś nadszedł moment jej wprowadzenia. Jeśli nie posiadamy konta na Allegro, zakupów nie zrobimy.

Allegro przypomina, że zarejestrowane konto pozwala na zapisanie różnych adresów do wysyłki, uzyskanie w prosty sposób informacji o swoich zakupach, a także korzystanie z powiadomień. Zarejestrowani użytkownicy mogą również korzystać z Programu Ochrony Kupujących, co sprawia, że zakupy są znacznie bardziej bezpieczne. Oprócz tego za dopłatą możliwe jest korzystanie z programu Smart!, którego główną zaletą jest nieponoszenie kosztów dostawy.

Czytaj także: Kolejne oszustwo z paczkomatami – tym razem wyjątkowo skuteczne

Do tej pory osoba, która uważała, że te benefity nie są jej potrzebne, mogła kupować na Allegro bez konta. Chcemy aktywnie i sprawnie wspierać Cię podczas zakupów, a także po nich – tak administracja platformy uzasadnia zmianę zasad. Gdy wszyscy kupujący zarejestrują się na platformie, będą dzięki temu mieli jednakowe prawa.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.