Parlament Europejski chce, by turystyka była bardziej ekologiczna. Pozwolić na to mają m.in. zmiany w transporcie. To właśnie ta dziedzina jest obecnie uważana za największego truciciela w branży turystycznej.

Jakie zmiany w transporcie postuluje Parlament Europejski?

Europa to najpopularniejszy cel turystyczny na świecie. Parlament Europejski chce opracowania planu, dzięki któremu turystyka będzie bardziej ekologiczna i zrównoważona, gdy po przerwie związanej z pandemią znowu zacznie pełnić istotną rolę.

Ważną rolę w zmienianiu turystyki na bardziej ekologiczną mają odegrać podróże koleją. To właśnie na ten sposób przemieszczania się chce postawić Parlament Europejski. Europosłowie wzywają także do zwiększenia wsparcia UE dla przejścia na czystsze paliwa i alternatywne formy transportu.

Co poza transportem? Parlament Europejski proponuje rozszerzenie turystyki Ecolabel. To program certyfikujący operatorów turystycznych i miejsca zakwaterowania przyjazne środowisku. Preferowanie agroturystyki i unikanie przeludnienia w popularnych regionach korzystnie wpłynie na środowisko i klimat. Nie chodzi tylko o hotele, restauracje, musimy zrozumieć cały łańcuch – przekonuje Parlament Europejski.

Czytaj także: Segway Apex H2 – futurystyczny motocykl napędzany prądem i wodorem

Europosłowie chcą również, by kraje UE wspierały turystykę za pomocą planów odbudowy i tymczasowej obniżki podatku VAT dla tego sektora. Parlamentarzyści przekonują, że jego ponowne otwarcie powinno być częścią strategii UE walki z COVID-19, razem z takimi krokami jak wspólny certyfikat szczepień.

źródło: EuroPAP News

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.