YouTuber Kamuś (Kamerzysta) został aresztowany za znęcanie się nad niepełnosprawnym. Takie informacje przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Kanał YouTubera zniknął z platformy Google, ale trudno oceniać, czy to wynik działań policji, zgłoszeń wysyłanych przez samych użytkowników, a może działań giganta z Mountain View. Prawdopodobnie jednak ktoś z twórców postanowił zamknąć kanał, by uniknąć większych problemów.

YouTuber aresztowany za znęcanie się nad niepełnosprawnym

YouTuber aresztowany znęcanie się
Fot. WirtualneMedia

Na YouTube można znaleźć bardzo dużo filmów, które nigdy nie powinny się tam znaleźć. Algorytmy YouTube nie radzą sobie z wyłapywaniem wszystkich treści, które powinny być usunięte i tak było też w opisywanym tutaj przypadku. Portal Wirtualne Media doniósł, że Kamuś (Kamerzysta) został ostatnio aresztowany za psychiczne znęcanie się nad niepełnosprawnym. Łącznie trzy osoby usłyszały zarzuty, a te odnoszą się do opublikowanego 9 kwietnia na kanale filmu.

W nim Kamuś miał zapłacić młodemu chłopakowi za to, żeby ten m.in. zjadł garść ziemi, rozbijał na głowie cegły czy w końcu skakał do śmietnika z pobliskiego balkonu. Jednak z Internautek rozpoznała chłopaka, który wykonywał te „zadania”. Okazało się, że to jeden z wychowanków ośrodka, w którym pracuje kobieta i jest on niepełnosprawny intelektualnie. Kanał YouTubera subskrybowało ponad milion osób, a z apelem do ministra sprawiedliwości o zajęcie się sprawą, zwróciła się Karolina Korwin-Piotrowska (dziennikarka). Jak widać, apel poskutkował, ponieważ sprawą zajęła się prokuratura.

Zobacz też: Kliknąłeś link w podejrzanym SMS? Sprawdź, co zrobić dalej.

YouTuber trafił do aresztu na miesiąc. Prokuratura postawiła mu zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny (czyn kwalifikowany z art. 207 par. 1 a kodeksu karnego). Kara przewidziana w tym przypadku wynosi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Kolejne dwie osoby związane z tym filmem także znalazły się w kręgu zainteresowania prokuratury.

Źródło: WirtualneMedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.