Nintendo to na tyle specyficzna firma, że każdy jej ruch może być różnie odbierany. Niemniej nie da się odmówić, że jest to gigant, któremu zależy na tym, aby dosłownie wszystko szło po jego myśli. Tutaj nie ma miejsca na żadne pomyłki, niedopatrzenia lub ingerencje z zewnątrz. Tym sposobem jeśli ktoś wchodzi w grę wielkiemu N, to może liczyć się z problemami. Dlatego też Nintendo pozywa Bowsera, czyli lidera grupy hakerskiej Team Xecuter.

Gary Bowser, przywódca hackerów, pozwalny przez Nintendo

nintendo pozywa bowsera 2

Bowser to jedna z kultowych postaci w świecie Nintendo, ale jest to również dosyć popularne nazwisko w Stanach Zjednoczonych. W końcu sam prezes amerykańskiej oddziału giganta nazywa się Doug Bowser. Ten sam oddział pozywa teraz Gary’ego Bowsera, który stoi za grupą hakerską Team Xecuter. Wraz z Maxem Louarnem (również członek grupy) zostali aresztowani w zeszłym roku i oskarżeni o 11 przestępstw. Nowy pozew od Nintendo wymierzony przede wszystkim w Bowsera oskarża go o dwa przypadku handli ludźmi i jedno naruszenie praw autorskich. Team Xecuter jest odpowiedzialny między innymi za stworzenie narzędzi do łamania zabezpieczeń platformy Switch, co prowadzi do możliwości uruchamiania oprogramowania z nielegalnych źródeł.

Zobacz też: Indie World Sale w Nintendo eShop – poznaj najlepsze promocje na gry na Switcha.

Nintendo chce zadośćuczynienia w postaci 2500 dolarów za każdą złamaną konsolę i 150000 dolarów za każde naruszenie praw autorskich. Jak się zapewne domyślacie, w sumie może wyjść ogromna kwota. W końcu mowa jest o narażeniu ponad 79 milionów sztuk konsol. Siłą rzeczy finałem tej sprawy ma być także zamknięcie działalności Bowsera i Team Xeecuter.

Źródło: Polygon

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.