Lodówka z dwoma ogromnymi wyświetlaczami i… Androidem – tylko po co?

Newsy

haier digi type 1 android lodowka 21312

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Android z racji bycia systemem opartym na licencji Open Source może być stosowany przez każdego w dowolnym celu. Tym samym mieliśmy już możliwość ujrzenia go nawet w reklamach w gazetach – tak, tych papierowych. Mimo wszystko inteligentna elektronika trafia już wszędzie i tym razem trafiła do nie byle jakiej lodówki.

 

Firma Haier zaprezentowała dzisiaj stosunkowo nietypowe urządzenie. Nietypowe dla nas, gdyż nie na co dzień możemy Wam przedstawiać lodówki, których oprogramowaniem jest Android. Sam producent, ze swą siedzibą w Chinach, znany jest z tworzenia różnych urządzeń AGD, ale tym razem ta nowość zaciekawiła także nas. Otóż model DIGI Type 1 charakteryzuje się nie tylko zaawansowanym systemem operacyjnym, ale także dwoma ogromnymi wyświetlaczami na samych drzwiach chłodziarki oraz zamrażarki. Są to dwa panele prezentujące obraz w FullHD, na których ujrzymy zapewne zmodyfikowany nieco system Android.

 

haier digi type 1 android lodowka

 

Tylko po co to wszystko tak właściwie? Producent zapewnia, że pojawią się dedykowane aplikacje pozwalające nam w jeszcze większym stopniu wykorzystać… lodówkę. Konkretów niestety nie ma, ale z dostępem do WiFi zapewne będziemy mogli sprawdzić w każdym miejscu na ziemi, co nas czeka po powrocie do domu i otworzeniu drzwi z wyświetlaczem. Osobiście w Polsce nie wróżę Haierowi sukcesu związanego z powyższym produktem i sama firma zapewne również zdaje sobie z tego sprawę, gdyż póki co model DIGI Type 1 dostępny będzie tylko w Azji.

 

Tak właśnie na naszych oczach rozwija się Internet Of Things, czyli wdrożenie wszędzie tam gdzie jest prąd pewnej inteligencji tak, abyśmy my mogli siąść wygodnie w smartfotelu i za pomocą smartfonu obsługiwać każdą smartrzecz jaką tylko zakupimy i podłączymy do Internetu. Wydaje się to niemożliwe? Taka czeka nas przyszłość.

 

 

źródło: Androidcommunity


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x