ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
premiera POCO X3 nfc

POCO X3 wybucha podczas ładowania – jest reakcja firmy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nie od dzisiaj wiemy, że akumulatory w smartfonach mogą być niebezpieczne. Dlatego szczególnie należy o nie dbać i stosować się do zaleceń producentów. Jednak nawet takie postępowanie nie uchroni nas w 100% przed zagrożeniem. Zawsze istnieje szansa na różnego rodzaju przepięcie, które może skutkować samozapłonem lub nawet wybuchem. Do takiej sytuacji doszło w Indiach, gdzie jeden z użytkowników POCO X3 podzielił się niezbyt przyjemnym doświadczeniem, które spotkało jego smartfon. Wybuch X3 podczas ładowania nie ominął samo POCO, które już wydało wstępną diagnozę.

POCO nie uznaje swojej winy po wybuchu X3 podczas ładowania

poco x3 wybucha podczas ladowania bateria

Jak sami widzicie, tym razem nie mówimy wyłącznie o dużej temperaturze, ale też sile, która wyraźnie wybrzuszyła smartfon, tłukąc wyświetlacz. Według zapewnień autora całego zamieszania POCO X3 wybuchł podczas ładowania kilka dni temu i naturalnie nie przyczynił się on do tego. Oryginalna ładowarka, dostęp powietrza i inne niezbędne punkty do ładowania zostały spełnione, ale mimo wszystko smartfon jest zniszczony. Wspomniałem, że POCO wydało w tej kwestii pierwszą opinię. Firma chce przeanalizować całą sprawę, ale bazując już na zdjęciach, pojawiła się opinia o pomocy siły z zewnątrz, która przyczyniła się do awarii. Czy świadczyć o tym ma wyraźna dziura na tyle? Ciężko ocenić. Siłą rzeczy to nie koniec rozwoju sytuacji, gdyż właściciel nie zgadza się z tą opinią.

Zobacz też: CD Projekt RED uspokaja fanów po malejącej popularności Cyberpunka 2077.

Naturalnie teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji. Z pewnością nie jest to powód jeszcze do tego, aby POCO X3 odkładać do pancernej szafy i bać się korzystać z niego. Niemniej przypominam o korzystaniu z oryginalnych akcesoriów, nietrzymania smartfona pod poduszką podczas ładowania i unikania wysokich temperatur (np.: odkładania na słońce). To taka podstawa, aby bezpiecznie obchodzić się z akumulatorami.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy