Samsung może uważać się za popularyzatora ery składanych smartfonów z elastycznymi ekranami. To właśnie Galaxy Fold pokazał nam tę technologię. Oczywiście nie od razu wszystko było idealne, ale skrupulatne poprawki i analiza rynku pokazały już w całej serii Galaxy Z na czele z Galaxy Z Fold2, że Koreańczycy doskonale się w niej odnajdują. Teraz czas postawić kolejny krok, prawda? Według plotek Samsung powoli już go stawia i zaczyna jeszcze raz łamać ekran.

Samsung Galaxy Z Fold, ale potrójnie składany – czy taki tablet lub smartfon w końcu powstanie?

samsung galaxy z fold3 fold2

Coraz więcej plotek, nieoficjalnych raportów i innych mniej lub bardziej rzetelnych źródeł donosi się, że Samsung chce w końcu pokazać smartfon, a właściwie tablet, który składa się trzech części. Zamiast jednego zawiasu będą dwa i w ten sposób tego typu sprzęt ma oferować jeszcze większy wyświetlacz, ale po złożeniu wciąż być odpowiednio mały. Plotki głoszą, że to będzie właśnie tablet, czego dowodzić ma domniemana nazwa – Galaxy Z Fold Tab. Wciąż nie znamy szczegółów technicznych. Nie wiemy też, jaka dokładnie będzie rola tego sprzętu. Za to wiemy z plotek, że ten model powinien ujrzeć światło dzienne w pierwszym kwartale przyszłego roku. Czyżby równoległa premiera z Galaxy S22? Czas pokaże, choć zapewne dużo wcześniej pojawią się inne szczegóły tego modelu. Oczywiście pod warunkiem, że faktycznie powstaje.

Zobacz też: Od groma nowości od Huawei właśnie wkroczyło do Polski!

W tym roku Samsung chce się skupić na Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip2 lub Z Flip3, a nawet Lite, które nie będą wprowadzać ogromnych rewolucji. Ma pojawić się wsparcie dla S Pena, a więc też nowa technologia ochrony ekranu i odświeżone podzespoły. Tym samym kolejna rewolucja w przyszłym roku jak najbardziej ma rację bytu.

Źródło: GSM Arena, GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.