Błąd algorytmu spowodował, że Instagram sugerował osobom z anoreksją odchudzanie. Ludziom cierpiącym na to zaburzenie wyświetlały się hasła związane ze środkami tłumiącymi apetyt i poszczeniem, a także posty promujące liczenie kalorii. Administracja platformy przeprosiła i zapewniła, że naprawiła błąd.

Instagram sugerował odchudzanie osobom z anoreksją

Instagram sugerował odchudzanie

Treści związane ze sportem, zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną i gubieniem zbędnych kilogramów są na Instagramie bardzo popularne. Wielu użytkowników śledzi swoich ulubionych twórców z branży fitness, co motywuje ich do zmieniania swojej sylwetki na lepsze.

Niestety w wyniku błędu algorytmu treści związane z odchudzaniem wyświetlały się osobom z anoreksją i innymi zaburzeniami odżywiania. Influencerka Lauren Black, która leczy się z anoreksji, twierdzi, że Instagram proponował jej treści promujące diety i liczenie kalorii. Użytkownicy Instagrama poszukują w nim często wsparcia w swojej chorobie. Jednak jeśli poszukuje się rzeczy związanych z leczeniem zaburzeń odżywiania, aplikacja proponuje szkodliwą zawartość, która może mieć okropne efekty – powiedziała.

Czytaj także: USA oskarżają Rosję m.in. o ataki hakerskie – są sankcje i wydalenie dyplomatów

Instagram przeprosił za błąd algorytmu i zapewnił, że naprawił go. Administracja platformy wyjaśniła, że w ramach nowej funkcji po kliknięciu paska wyszukiwania wyświetlają się nie tylko hashtagi i nazwy użytkowników, ale również sugerowane tematy. Te sugestie, tak samo jak i wyniki wyszukiwania, są jednak ograniczone do ogólnych zainteresowań, a utrata wagi zdecydowanie do takich nie należy – przyznała administracja Instagrama.

źrodło: PAP/Polsat News

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.